Pagini: [1] 2 3   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Oji  (Citit de 11482 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« : Octombrie 14, 2007, 18:35:06 »

Am auzit ca anul acesta OJI va fi prin decembrie ? Este adevarat ?
Memorat

vid...
Marquise
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 5



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Octombrie 14, 2007, 18:46:50 »

eu am inteles ca e valabil numai pt fizica
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 14, 2007, 20:01:19 »

De obicei, la olimpiadele judetene se tine cont de o anumita programa si cantitate de materie parcursa... mi se pare prea devreme luna decembrie pentru a se putea acumula destula materie pt o olimpiada... doar 3 luni..  Huh
Memorat
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Octombrie 14, 2007, 20:40:46 »

De obicei, la olimpiadele judetene se tine cont de o anumita programa si cantitate de materie parcursa... mi se pare prea devreme luna decembrie pentru a se putea acumula destula materie pt o olimpiada... doar 3 luni..  Huh

La info ar fi de ajuns 3 luni pentru a preda materia pentru un an, insa timpul de 'aprofundare' a ei este destul de mic. Hm, incerc pe edu, ar trebui sa fie anuntata chestia asta.
Memorat

vid...
skyel
Nu mai tace
*****

Karma: 29
Deconectat Deconectat

Mesaje: 263



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Octombrie 14, 2007, 20:56:10 »

normal nu ar fi, mai ales datorita faptului ca in anumite judete se da si faza locala care ar cam trebui sa fie cu vro 2-3 sapt inainte de oji....adica prin noiembrie Raised eyebrow, dar in romania totul e posibil Fool
Memorat
raula_san
Strain
*

Karma: -23
Deconectat Deconectat

Mesaje: 32



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Octombrie 15, 2007, 07:05:19 »

Totusi pentru o asemenea schimbare cred ca ar trebui sa fim anuntati din timp ... Deci sper ca nu se va intampla chestia asta cu oji ...
« Ultima modificare: Octombrie 29, 2007, 17:40:02 de către Chis Raoul » Memorat

{oo}
   |
/\/\/\
\/\/\/
sims_gl
Client obisnuit
**

Karma: 35
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Octombrie 15, 2007, 08:11:24 »

Din cate am auzit eu:
Ministerul vrea ca toate olimpiadele nationale sa fie in vacanta inter-semestriala din februarie pentru ca pregatirea loturilor nationale sa fie mai indelungata. De aceea olimpiadele judetene vor trebui sa fie in decembrie si posibil sa nu mai existe olimpiada locala.
Daca se va pune in aplicare de anul acesta, va fi doar la chimie si fizica (nu si la informatica). Si materia va cuprinde si materia semestrului II din anul precedent (a rezolvat si problema materiei).
Oricum, asa ne-au spus profesorii ca au fost anuntati la inceputul scolii, dar in Romania se poate schimba in ultima zi totul  Whistle
« Ultima modificare: Octombrie 15, 2007, 08:18:51 de către Alexandru Simion » Memorat

"I want to know god's thoughts... the rest are details." Einstein
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Octombrie 15, 2007, 12:15:35 »

Nu stiu cat de exacte sunt datele de pe aceasta pagina (cebtru-jos). Daca e adevarat, la anu ONI se va tine, dupa cum observ eu, in Bistrita.
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 15, 2007, 13:41:43 »

Mie mi se pare o initiativa foarte buna din partea ministerului  Applause  Ok
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
sims_gl
Client obisnuit
**

Karma: 35
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Octombrie 15, 2007, 14:44:15 »

Nu stiu cat de exacte sunt datele de pe aceasta pagina (cebtru-jos). Daca e adevarat, la anu ONI se va tine, dupa cum observ eu, in Bistrita.

Nu inteleg de unde ai tras tu concluzia asta  Shocked Poate nu vad eu, zi citatul...
Memorat

"I want to know god's thoughts... the rest are details." Einstein
Adriana_S
De-al casei
***

Karma: 51
Deconectat Deconectat

Mesaje: 145



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Octombrie 15, 2007, 15:29:12 »

Din tabelul ala cu titlul 'Olimpiade si concursuri 2008'. Eu insa nu inteleg daca alea sunt olimpiadele si concursurile pe care le va gazdui judetul sau la care va participa. Presupun ca cele la care va participa pentru ca acolo e trecut si 'Urmasii lui Moisil, Iasi', ori Iasi e in judetul Iasi dupa cate stiu eu. Tongue Oricum, daca ONI 2008 e intre datele alea e foarte bine, inseamna ca e tot in aprilie. Smile
Memorat

blasterz
Nu mai tace
*****

Karma: 92
Deconectat Deconectat

Mesaje: 255



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 15, 2007, 18:09:31 »

E vreo sansa sa avem OJI cu g++/ free pascal? 
Memorat
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Octombrie 15, 2007, 18:52:55 »

raspuns destul de sigur (si trist) : nici o sansa
cu siguranta nu se sinchiseste nimeni sa puna g++ la oji  Tongue
« Ultima modificare: Octombrie 15, 2007, 19:10:33 de către Gheorghe Cosmin » Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Octombrie 15, 2007, 19:21:41 »

pentru un elev este simplu sa il foloseasca, dar pentru un profesor este destul de dificil sa se apuce de invatat (a se citi 'sa-l scoti din rutina pe care o are de ani de zile'). din acest motiv nu se poate lucra pe compilatoare mai smechere la oji.
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Octombrie 15, 2007, 19:30:44 »

Nu ma intelegeti gresit, ca mi-ar conveni, dar nu as da vina pe profesori. Cati nu am busit urat din cauza limitarilor impuse de borland? (si windows) ... Borland sporeste dificultatea problemelor de altfel destul de simple de la OJI... cred ca d-asta nu este inlocuit cu g++... acum sa fim seriosi, Bogdan, nu cred ca e greu sa iei g++.exe si niste librarii eventual, pe care le descoperi in 20 de minute, si sa inlocuiasca in evaluator "bc.exe" cu "g++.exe". Eu cred ca evalul nu e foarte complicat si ca nu ar necesita multa munca... dar ca stiu ei de ce nu il inlocuiesc.

Repet, nici mie nu imi convine sa ma limitez la 64K si sa ma risc sa fac greseli tampite sau sa dau peste erori de la borland... Sad
Memorat
naealex
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Octombrie 15, 2007, 19:40:53 »

pentru un elev este simplu sa il foloseasca, dar pentru un profesor este destul de dificil sa se apuce de invatat (a se citi 'sa-l scoti din rutina pe care o are de ani de zile'). din acest motiv nu se poate lucra pe compilatoare mai smechere la oji.

varule, dak tu nu esti in stare sa-l folosesti, asta nu inseamna k un profesor nu poate invata sa-l foloseasca  wink
Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Octombrie 15, 2007, 19:53:16 »

pentru un elev este simplu sa il foloseasca, dar pentru un profesor este destul de dificil sa se apuce de invatat (a se citi 'sa-l scoti din rutina pe care o are de ani de zile'). din acest motiv nu se poate lucra pe compilatoare mai smechere la oji.

varule, dak tu nu esti in stare sa-l folosesti, asta nu inseamna k un profesor nu poate invata sa-l foloseasca  wink

de unde ai tras aceasta concluzie?   wink

pentru Mihai Cotizo (imi cer scuze daca te-am botezat, iti dau un miel de Paste): acea explicatie mi-a fost data acum 1 an sau 2 (neclar) de cineva care a fost in comisia centrala a Olimpiadei Judetene. gandeste'te ca sunt comisii locale la fiecare centru din fiecare judet. asta inseamna ca sunt alcatuite din fel de fel de profesori, alesi pe diferite criterii de selectionare. este greu sa cunosti capacitatea fiecaruia de a intelege diferentele survenite la evaluare pentru cele doua compilatoare. (ma refer aici la comenzile folosite si, de ce nu, la sistemul de operare pe care este rulat programul).
« Ultima modificare: Octombrie 15, 2007, 19:59:31 de către Bogdan A. Stoica » Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
naealex
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Octombrie 15, 2007, 19:58:43 »

pentru un elev este simplu sa il foloseasca, dar pentru un profesor este destul de dificil sa se apuce de invatat (a se citi 'sa-l scoti din rutina pe care o are de ani de zile'). din acest motiv nu se poate lucra pe compilatoare mai smechere la oji.

varule, dak tu nu esti in stare sa-l folosesti, asta nu inseamna k un profesor nu poate invata sa-l foloseasca  wink

de unde ai tras aceasta concluzie?   wink

orice om este in stare sa priceapa mai repede ca tine  Raised eyebrow
Memorat
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Octombrie 15, 2007, 19:59:55 »

STOP!! Gata cu jignirile aiurea. Discuta despre subiect, sau mai bine taci.
Memorat

vid...
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Octombrie 15, 2007, 20:02:45 »

orice om este in stare sa priceapa mai repede ca tine  Raised eyebrow

tot nu vad legatura intre ce am zis eu si ce spui tu. eu am afirmat ca este simplu pentru un elev, iar din cate stiu eu, inca sunt elev Wink. daca vrei sa transformi acest topic intr-un atac la persoana, te invit sa  iei o gura de aer. daca mai ai ceva de postat, posteaza macar la subiect, nu pentru a te vedea scriind Wink
« Ultima modificare: Octombrie 18, 2007, 13:29:42 de către Bogdan A. Stoica » Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
Dastas
Vorbaret
****

Karma: 11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 170



Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Octombrie 15, 2007, 20:03:59 »

Eu nu inteleg de ce nu poate gcc-ul fi macar o alternativa. Asa cum e la ONI, ai borland si gcc. Eventual chiar ar putea lasa elevii sa si-l instaleze, daca asta vor. Nu e un dezavantaj pentru nimeni, cineva obisnuit cu borland are tot atatea sanse ca cineva obisnuit cu gcc. Dezavantaj e cand lipsesc alternativele...
Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Octombrie 15, 2007, 20:06:16 »

eu cunosc profesorii din Bucuresti, care sunt in comisiile Olimpiadei Judetene de Informatica, si care cred ca Turbo Pascal si Borland Pascal sunt doua medii de programare total diferite  Brick wall
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
naealex
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Octombrie 15, 2007, 20:09:24 »

STOP!! Gata cu jignirile aiurea. Discuta despre subiect, sau mai bine taci.

oricum subiectul e pus la off topic si am zis si eu off topic aici  Very Happy
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Octombrie 15, 2007, 20:10:49 »

STOP!! Gata cu jignirile aiurea. Discuta despre subiect, sau mai bine taci.

oricum subiectul e pus la off topic si am zis si eu off topic aici  Very Happy
Zi si tu off topic mai cu bun simt , fara jigniri...
Memorat
naealex
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Octombrie 15, 2007, 20:21:45 »

Zi si tu off topic mai cu bun simt , fara jigniri...

natura ne-a jignit pe toti cand l-a creat pe varu  sad

te invit sa iesi iei o gura de aer.

te rog sa te straduiesti putin mai mult la limba romana...ca e la pamant din cate vad
Memorat
Pagini: [1] 2 3   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines