Pagini: [1] 2   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Nu se mai fac concursuri ?  (Citit de 4872 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« : Octombrie 09, 2007, 17:50:31 »

    O intrebare. De ce in ultima vreme se fac asa de greu concursuri pe infoarena , sau cand se fac nu  mai primesc nici un e-mail de notificare nimic, sau se fac Duminica  Mad ?
    Ce poate fi asa de greu pana la urma ? As face eu unul da nimeni nu-mi da voie . Intradevar , sunt o gramada de concursuri pe alte  situri , da alceva e sa fie in romana si sa concurezi cu romani , mai ales pentru cei care nu-s asa bazati .
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Octombrie 09, 2007, 17:58:18 »

S-au facut multe concursuri in ultima vreme pe infoarena(Autumn Warmup, Summer Challenge, etc.) si se vor mai face. Poate nu esti inscris la newsletter sau iti ajunge in folderul de spam.
Organizarea unui concurs nu este asa usoara cum pare, sunt multe detalii care conteaza. Cine a organizat pana acum concursuri, stie despre ce vorbesc. Din moment ce nu ai incercat vreodata sa faci un concurs nu e cred ca e normal sa tragi astfel de concluzii fara sa stii exact despre ce e vorba.  Shame on you
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 09, 2007, 18:53:08 »

As face eu unul da nimeni nu-mi da voie
Fara suparare, dar parca aveai voie sa iti faci problemele tale si concursurile tale pe infoa, scria undeva... din cate imi aduc aminte tu faci probleme, teste, eventual o lista de participanti parca daca ai chef, si vorbesti cu un admin...

Dar nu vad la ce te ajuta un concurs la care stii deja rezolvarile... Don't get it

 peacefingers
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Octombrie 09, 2007, 20:04:26 »

As face eu unul da nimeni nu-mi da voie
Fara suparare, dar parca aveai voie sa iti faci problemele tale si concursurile tale pe infoa, scria undeva... din cate imi aduc aminte tu faci probleme, teste, eventual o lista de participanti parca daca ai chef, si vorbesti cu un admin...
Da , asta-i politica externa . Am incercat sa propun si niste pb da nu am avut voie . Nu erau chiar asa usoare , ca sa zic asa. Evident ca concursul asta nu imi ajuta mie foarte mult , dar daca pot face eu , la fel de usor ar putea face si altii.
 
Citat
-au facut multe concursuri in ultima vreme pe infoarena(Autumn Warmup, Summer Challenge, etc.) si se vor mai face. Poate nu esti inscris la newsletter sau iti ajunge in folderul de spam.
Organizarea unui concurs nu este asa usoara cum pare, sunt multe detalii care conteaza. Cine a organizat pana acum concursuri, stie despre ce vorbesc. Din moment ce nu ai incercat vreodata sa faci un concurs nu e cred ca e normal sa tragi astfel de concluzii fara sa stii exact despre ce e vorba.  Shame on you
Poate sunt doar eu dar mi s-au parut mai putine ca anul trecut , si anul trecut infoarena nu era wiki. Ma lasi sa fac un concurs  sa vad cum e ? N-am fost niciodata gay ..... si am o opinie despre ei . 
  Din toate concursurile de vara asta am primit doar 2 notificari . Daca nu eram abonat nu primeam nimic.

Chiar n-are voie omul sa critice cate ceva .Totdeauna e loc de mai bine . Evident ca unul dinauntru n-o sa prea critice . N-am voie sa-mi zic parerea ca sariti toti pe karma mea .   
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Octombrie 09, 2007, 20:09:15 »

Da, critica e buna atata timp cat e constructiva. Si nu zic, ca si ce zici tu e bine. Da partea proasta la tine e ca esti mai mereu pe ton de cearta, pe un ton ironic (da de ala aiurea), niciodata nu esti multumit de ce este. Daca incerci sa schimbi un pic atitudinea poate nici karma ta nu o sa mai aiba de suferit (daca asta ti-e cea mai mare problema).
« Ultima modificare: Octombrie 09, 2007, 20:11:11 de către Cezar Mocan » Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Octombrie 09, 2007, 20:18:09 »

   Sfinte Sisoe , a crescut karma daca nu ma insel !!!
   Daca imi pasa de karma mea nu deschideam topicul .
   Si Caragiale a fost ironic si .... corect.   
   
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Octombrie 09, 2007, 20:18:37 »

   A scazut iara  Very Happy  . Se juca un smecher
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Octombrie 09, 2007, 20:20:49 »

Nu cred ca se ajunge nicaieri cu discutia aici.
Memorat

Am zis Mr. Green
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 09, 2007, 20:27:37 »

  Nu eu am transformat discutia intr-un atac la persoana mea .
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Octombrie 09, 2007, 20:40:29 »

Da.. probabil nu ai intentionat sa se ajunga aici, dar trebuie sa recunosti k o parte din vina o ai tu.
Din vara pana acum au fost 7 concursuri online pe Infoarena, daca ai fi intrat din cand in cand pe site, ai fi putut observa fara sa primesti un mail de notificare, ca exista concursuri in desfasurare si te'ai fi interesat care'i treaba cu ele...
Nici cei care ti'au raspuns nu au lansat un atac impotriva ta ci vroiau sa'ti raspunda la intrebarile pe care le'ai pus tu. Ca tu ai luat spusele lor ca si un atac la persoana ta.. e altceva.
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Octombrie 09, 2007, 20:49:21 »

   Mai Bitis aici se vorbeste despre mine si nu despre subiect , dupa cum a observat(sper) si Paul DB. Nu pot sa zic ca ma deranjeaza , pentru ca stiam ca asa va fi . Apreciez grija ta si ca nu te lasi purtat de turma (nici o ironie) . Anul trecut nu prea erai pe aici , dar au fost aproape tot atatea concursuri , chiar daca infoarena nu era wiki. Mie nu mi se pare mult 7 concursuri pentru un site unde se pregatesc majoritatea elevilor din tara la info. 
Memorat
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 09, 2007, 20:50:11 »

concursuri eu zic ca s-au facut... si poate anul trecut ti se parea ca sunt mai multe pentru ca incepuse campionul... asteapta atunci... sa ai concurs la fiecare doua saptamani (nu mai e mult). mai tarziu incepe si preoni si ai cam un concurs pe saptamana... vine si happy condingu... ianuarie aduce olimpiadele (sector, judet). eu din cate stiu anul trecut pe infoarena au fost cam aceleasi concursuri pana in perioada curenta a anului... eu unul nu m-as plange de lipsa de concursuri... concursurile in exces nu prea sunt bune, o iei razna. cam astea sunt concursurile la romani... dar comunitati de romani cu care sa te intreci mai gasesti si in alte locuri. topcoder (participa ceva romani pe acolo). iar cel mai important usaco (care incepe si el in curand) (asta cu campionu fac treaba buna (weekenduri cu 2 concursuri)) unde se cam baga toti romanii care merg pe la olimpiade.

un concurs e greu de facut... in primu rand (si cel mai important) trebuie sa pierzi ceva timp pe teste ca daca ai dat teste proaste o sa fii destul de injurat de concurenti. in al doilea rand trebuie sa gasesti un set de probleme astfel incat sa nu fie nici prea greu dar nici prea usor.

imi pare rau ca nu ai putut sa dai tu concurs sa vezi cum e. eu astept cu nerabdare concursul tau.

cat despre faptul ca sunt duminica concursurile asta ma deranjeaza si pe mine. dar ce sa ii faci? e alegerea fiecaruia cand isi pune concursul
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Octombrie 09, 2007, 20:58:04 »

   Nu's de topcoder, nici de usaco. Cred ca ar trebui sa particip vreun an de acu incolo , ca sa pot face ceva notabil . Dar aici , cu putin noroc , am sansa sa umilesc cate un olimpic international , sau ceva  Very Happy
   Daca fac concursul nu ia nimeni 300 (din tre probleme)  Tongue
Memorat
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Octombrie 09, 2007, 21:03:07 »

cam aiurea sa ai scop sa umilesti olimpici internationali...
oricum... daca esti in stare sa compui o problema grea (dar nu tractor) fara sa o furi de pe alt site sau cine stie ce carte de mate tot respectul Smile.

dar cred ca scopul aici ar fi mai mult pentru pregatirea tuturor...

topcoder are doua divizii... iar prima e super simpla...
usaco are 3 divizii...

cu siguranta esti cel putin de bronz la usaco si divizia 2 la tc...
« Ultima modificare: Octombrie 09, 2007, 21:09:18 de către Gheorghe Cosmin » Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Octombrie 09, 2007, 21:16:07 »

   Cert e ca nu vreau sa fac foarte multa informatica de acum incolo si singurele concursuri care ma motiveaza sunt doar cele romanesti , unde cunosc cat de cat  concurentii , si stiu pe cine "umilesc". Doar asta-i scopul principal al concursului , ca pregatire se poate face si altfel , fara sa stai 5 ore incontinu in fata monitorului.  Vreau si eu sa ma mentin in forma in mare parte . N-oi avea eu motivele cele mai nobile , dar sunt unii care invata informatica doar ca sa intre fara taxa la facultate. Ce-i asa rau in asta pana la urma ? 
    Cu concursul am zis-o mai in gluma . Dar cine stie ce-mi trece prin cap  .  Tongue 
   In fine , sa incheiem partea despre mine si daca mai este ceva despre subiect ..
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Octombrie 09, 2007, 21:21:25 »

din cate imi aduc eu aminte anul trecut in aceasta perioada au fost doar summer challenge (3 runde), autumn warmup (1 runda) si happy coding(2 saptmani). Anul acesta a fost summer challenge (unde a concurat lotul romaniei ptr IOI deci daca vroiai sa umilesti pe cineva aici aveai sansa), autumn warm-up (3 runde de data aceasta), si e posibil sa urmeze si un happy coding. Deci nu mi se pare ca au fost mai multe concursuri anul trecut decat anul acesta.

PS: Daca vroiai sa umilesti olimpici internationali, anul acesta a existat si IOI by net.

Cat despre concurs eu zic sa iti iei inima in dinti sa il organizezi. Chiar as vrea sa mai particip la un concurs cu rating pe infoarena
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Octombrie 09, 2007, 21:26:45 »

  Dupa cum ziceam la Summer Challenge nu ma instiintat nimeni , la Autum Warm Up am primit  instiintari dar 2 concursuri erau duminica. 
  Si da, la Autum warm up am umilit  Yahoo!
 
« Ultima modificare: Octombrie 09, 2007, 21:31:37 de către Cotletz Ovidiu » Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Octombrie 09, 2007, 21:30:42 »

verifica si in bulk. Eu am primit newsletter cu toate rundele de la Summer Challenge.
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Octombrie 09, 2007, 21:34:24 »

   Ca sa lamuresc lucrurile la Autum Warm up am primit 2 instiintari , dintre care una in Bulk . Asta-i tot.  Mi-am reverificat e-mailu . Anyway , am sa incerc sa conving un admin sa ma lase sa fac un concurs daca zici . Daca ma lasa poate o fi gata in vreo luna(mi-am iesit din forma) .
« Ultima modificare: Octombrie 09, 2007, 21:36:00 de către Cotletz Ovidiu » Memorat
bogzy
Strain


Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Octombrie 09, 2007, 21:43:13 »

Prietene, ce ai umilit tu la Autumn Warmup?
Memorat
mariusn
Strain


Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Octombrie 09, 2007, 21:52:52 »

Dar parintii tai n-au niciun regret?
Memorat
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Octombrie 09, 2007, 22:03:11 »

    Prietene , ce parte din "vreau sa inchei subiectul despre mine " n-ai inteles-o ? Nu  ma intereseaza karma mea , dar incep sa devin enervant cand ma citesc , si asta nu-mi place . Asa ca , prietene , pentru a-ti raspunde la intrebare , la Autum am fost pe locul 6 asa ca am umilit cativa . Acuma toti s-au laudat ca au busit . Ma laud si eu ca puteam lua 140 sau 210 pct daca eram mai atent , pentru ca rezolvarea era ca la raspuns.   
   
   marius nicolae
  Tie nici n-ar trebui sa-ti raspund pentru ca replica ta (daca am inteles-o eu bine) nu are nici o profunzime si nici o legatura cu ce se vorbeste . E o replica de badaran care vrea si el bagat in seama .     
Memorat
mariusn
Strain


Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Octombrie 09, 2007, 22:04:40 »

Da, asa e.
Memorat
bogzy
Strain


Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Octombrie 09, 2007, 22:07:47 »

Da, ai dreptate prietene! L-ai umilit pe ... Varu! (parampam)
Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Octombrie 10, 2007, 13:19:35 »

Pentru Bogdan:
Ai ceva sa-mi comunici, exista pm. Te simti mai bine daca te uiti in ciorba altuia? (nu este prima ironie la adresa mea) Eu zic ca mai bine ai grija sa nu ti se raceasca a ta, decat sa suflii intr'a altcuiva.



cred ca un admin ar trebui sa blocheze acest topic. a inceput s-o dea din cola-n fanta. Very Happy
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
Pagini: [1] 2   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines