Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Yakutia 2007  (Citit de 5028 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
cyber
Strain


Karma: 16
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« : Iulie 11, 2007, 17:35:54 »

Daca va intereseaza ce-a facut echipa Romaniei in Yakutia: Andrei Stanica a luat argint si Tiberiu Savin bronz.

A mai existat inca o echipa romaneasca, echipa Colegiului National de Informatica "Tudor Vianu" alcatuita din Bogdan Stoica si Cristian Cobzarenco. Bogdan Stoica a obtinut bronz.
Memorat

Pink is the new black! :p
naealex
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 11, 2007, 19:18:31 »

Cam putin a luat echipa de la Vianu  Confused Oricum am auzit ca echipa asta a luat doar 2 medalii din 10.

Cat despre Bogdan Stoica asta pacat ca a luat bronz, ca nici acum n-o sa-i scada fumurile. Il stiu de mult de timp si e un infumurat. Speram ca macar acum se mai linisteste si el.
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 15, 2007, 16:59:49 »

felicitari stanica  Applause eu am fost cam praf asa din pacate Sad. Oricum nu vreau sa comentez aiurea dar rezultatele din prima zi ale rusilor mi s-au parut foarte dubioase.
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 15, 2007, 20:47:31 »

Felicitari si tie, nu ai fost praf Ok. Te-ai descurcat bine si la mai mare.
Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 15, 2007, 21:43:47 »

Cam putin a luat echipa de la Vianu  Confused Oricum am auzit ca echipa asta a luat doar 2 medalii din 10.

Subiectele nu au fost tocmai usoare, iar pregatirea psihologica pentru un astfel de concurs este grea si deosebit de importanta. Echipa Colegiului National "Tudor Vianu" a dat ce e mai bun la acest concurs. Sunt convins ca multi dintre cei ce nu au luat medalii anul acesta (si aici vorbesc in numele tuturor olimpiadelor), vor obtine succese internationale in anii ce vor urma. Multi vad doar rezultatul final, neglijand munca depusa in pregatire. Este adevarat ca in mare parte ultimul cuvant este cel decisiv, dar ar trebui tinut cont si de efortul concurentului cand se fac astfel de afirmatii.
« Ultima modificare: Iulie 15, 2007, 21:45:43 de către Bogdan A. Stoica » Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
Adriana_S
De-al casei
***

Karma: 51
Deconectat Deconectat

Mesaje: 145



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 15, 2007, 21:55:15 »

Bun, deci echipa de la Tudor Vianu s-a pregatit intens numai ca nu a facut nimic, in special pentru calificare a facut multe aceasta echipa, s-a luptat din greu pentru a trece de multe baraje. Sa nu mai vorbim ca directoarea aceluiasi colegiu de prestigiu apare la televizor si face afirmatii cum ca alt liceu ar fii cumparat subiectele de la ONI. Fantastic si liceul si echipa lui.
Memorat

fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 15, 2007, 22:16:43 »

echipa CNITV a fost INVITATA de catre partea rusa pentru ca, la Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica din Kasahstan a obtinut marele premiu. nu a fost singura echipa a unui liceu care a primit invitatie. la concurs au participat 4 echipe nationale si 12 echipe zonale. cat despre munca depusa in pregatire si rezultate m'am referit la toate olimpiadele, implicit la toti participantii.
Citat
Sunt convins ca multi dintre cei ce nu au luat medalii anul acesta (si aici vorbesc in numele tuturor olimpiadelor), vor obtine succese internationale in anii ce vor urma.
eu cred ca e destul de clar limba mea romana (cred  Cry)
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
Adriana_S
De-al casei
***

Karma: 51
Deconectat Deconectat

Mesaje: 145



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 15, 2007, 22:37:31 »

A fost INVITATA deci nu a dat absolut nici un baraj pentru asta, nu cred ca poti sa contesti faptul ca mi se pare incorecta calificarea de genul asta, mai ales ca Olimpiada din Kazahstan era de mate si fizica, materii printre care nu gasesc informatica. In fine, am incheiat discutia, la cat mai multe succese pe viitor celor din Vianu, au o pregatire serioasa acolo cu Centrul ala de Performanta despre care se spun atatea.  Thumb up
Memorat

svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 15, 2007, 23:10:37 »

Are cineva subiectele si vrea sa le spuna?
Memorat
snaked31
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 4



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 16, 2007, 10:14:53 »

felicitari stanica  Applause eu am fost cam praf asa din pacate Sad. Oricum nu vreau sa comentez aiurea dar rezultatele din prima zi ale rusilor mi s-au parut foarte dubioase.
mersi mha.
lasa... mai bine bronz decat nimik... si apropo.. am mai invatzat ceva... ca rusii cu 2 surse iau punctaj la 3 Smile)
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 16, 2007, 11:30:03 »

cred ca le putem pune la sectiunea download. In felul acesta echipele din ani urmatori se vor putea pregati mai bine (avem un cd cu subiectele din toti ani) - LE : Pe cd nu sunt decat subiectele din 94 - 2006 iar in limba engleza nu sunt decat cele din 2006. Deci se ofera cineva sa le traduca pe restul Very Happy?

Cat despre echipa Vianu m-a deranjat atitudinea cu care acestia au venit acolo. In afara de Bogdan Stoica si Murariu Sanziana (sper ca am scris corect numele) care au venit cu gandul sa castige medalia si sa faca ceva (si au si reusit) , majoritatea aveau o atitudine de genu "eh oricum nu fac eu nimic aici, eu nici nu vroiam sa vin dar m-a trimis scoala. De abia astept sa ma duc acasa sa scap de locu asta". Nu am nimic impotriva cu faptul ca nu au dat baraje sa vina, dar dak tot au venit macar puteau sa incerce sa ia medalii ca sa ridicam romania, ca nu se uita nimeni sa vada dak e vorba de Romania I sau Romania II.
« Ultima modificare: Iulie 16, 2007, 12:29:40 de către Savin Tiberiu » Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iulie 16, 2007, 12:06:47 »

Vrei sa zici Romania - Official si Romania - Tudor Vianu..

Daca mergeau si alte licee la Olimpiada din Kazahstan (si obtineau rezultate) exista sansa sa fie si ele invitate
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 16, 2007, 12:26:15 »

Daca mergeau si alte licee la Olimpiada din Kazahstan (si obtineau rezultate) exista sansa sa fie si ele invitate

Of, of... eternul razboi intre cele 2 licee Tongue.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 16, 2007, 14:03:52 »

lasa... mai bine bronz decat nimik... si apropo.. am mai invatzat ceva... ca rusii cu 2 surse iau punctaj la 3 Smile)

mai iau rusii 60 de puncte cu 5 * nr_de_elemente_egale_din_input - 1  Ok
« Ultima modificare: Iulie 16, 2007, 14:05:32 de către Bogdan A. Stoica » Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
skyel
Nu mai tace
*****

Karma: 29
Deconectat Deconectat

Mesaje: 263



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iulie 16, 2007, 14:09:47 »

btw in comunicatul ministerului nu este precizat nimic despre Romania II
Memorat
naealex
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Iulie 18, 2007, 18:52:52 »

Citat
  in comunicatul ministerului nu este precizat nimic despre Romania II
Ce sa mai scrie de echipa Romania II? Shocked La asa rezultate mai bine sa nu scrie nimic.

Citat
Echipa Colegiului National "Tudor Vianu" a dat ce e mai bun la acest concurs
Cum sa stii ca a dat ce e mai bun daca nu s-a dat nici un fel de baraj? Poti tu sa apreciezi care e mai bun?
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Iulie 18, 2007, 23:53:14 »

Eu zic sa incheiem discutia asta ca nu ajuta pe nimeni. Vianu a avut invitatie, ce puteau sa faca, sa nu trimita pe nimeni? Nu cred ca au adus un prejudiciu de imagine Romaniei pentru ca Romania si-a spus cuvantul prin cei 4 reprezentati trimisi acolo. Eu chiar ma bucur ca au fost mai multi din Romania pentru ca au mai acumulat experienta, au mai vazut locuri straine (chiar daca nu cele mai frumoase din lume).

Vedeti, numai lucruri pozitive Smile Beti un suc de portocale, iesiti la o plimbare in parc, lasati contrele deoparte.

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines