Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: probleme USACO  (Citit de 18806 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« : Aprilie 02, 2007, 00:09:24 »

As vrea sa traduc si sa postez pe site problemele date la USACO...cum pot face acest lucru?
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 02, 2007, 00:12:00 »

As vrea sa traduc si sa postez pe site problemele date la USACO...cum pot face acest lucru?

Aici nu cred ca ne putem baga. Tu ce parere ai Mircea? Tu-l stii mai bine pe Rob Smile
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Aprilie 02, 2007, 11:32:59 »

Rob e destul de stresat in legatura cu problemele de la USACO, stiu ca au mai fost site-uri care puneau probleme de la USACO si le-a cerut sa nu mai faca asta.  Smile Pot sa incerc sa vorbesc, dar ma indoiesc ca va fi de acord.. poate daca ii dam si noi niste probleme traduse in engleza.
Memorat
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 02, 2007, 20:58:17 »

as putea crea niste probleme pe ideile pe care sunt create si cele de USACO...adica unele sunt prea frumusele pentru a fi omise  Smile
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 03, 2007, 08:22:22 »

as putea crea niste probleme pe ideile pe care sunt create si cele de USACO...adica unele sunt prea frumusele pentru a fi omise  Smile

Cred ca tot furt de probleme se cheama si asta Tongue. Sa vedem daca rezolva Mircea ceva Smile.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 03, 2007, 15:20:27 »

Oricum, chiar daca nu ni le da Rob, avem alte probleme de pe plan "local" la fel de dragutze. Alegeti de pe pagina "Extinde arhiva" niste probleme si apuca-te de ele. Cand le-om termina pe astea, mai vedem de unde mai facem rost Smile

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Adriana_S
De-al casei
***

Karma: 51
Deconectat Deconectat

Mesaje: 145



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 04, 2007, 13:11:34 »

Cred ca tot furt de probleme se cheama si asta Tongue.

Desigur nu exista nici o problema in arhiva de probleme care sa fie asa. in nici un caz problema mesajCow
Memorat

devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Aprilie 04, 2007, 13:28:38 »

dak am vrea sa furam am putea pur si simplu sa le traducem si sa le bagam in arhiva, nu cred ca Rob Kolstad stie romana Whistle. Dar nu stiu dak e frumos.
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Aprilie 04, 2007, 19:02:19 »

Cred ca tot furt de probleme se cheama si asta Tongue.

Desigur nu exista nici o problema in arhiva de probleme care sa fie asa. in nici un caz problema mesajCow

Tongue Ce dom'le, a fost data la Stele, deci nu se pune...  Tongue
asa mai exista probleme si la inceputul arhivei si altele date si pe campion dupa ce au aparut in arhiva Rolling Eyes
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Aprilie 05, 2007, 15:11:12 »

Haideti sa nu ne obraznicim... Smile

Nu suntem de acord cu luatul cu japca. Nu e fair-play si nu credem ca o atitudine de genul asta ar putea aduce prea multe lucruri bune.

Normal, sunt cazuri in care veti vedea probleme pe care le-ati mai vazut si in alta parte. Asta nu cred ca e de acuzat si automat autorul respectiv trebuie discreditat. Mircea a facut multe probleme frumoase si originale... mesaj nu e una dintre ele, intr-adevar Smile
Cat despre .campion - aici nu ma pronunt.  peacefingers

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines