Pagini: 1 [2] 3 4   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre ce este vorba...  (Citit de 80954 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25 : Iunie 02, 2007, 11:59:03 »

Bagati pe pagina de "Conventii" treaba asta. Cei care pun probleme nu prea au de unde sa stie de chestiile astea..

Scrie aici http://infoarena.ro/documentatie/editare-de-probleme de multa vreme.
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Iunie 02, 2007, 21:42:02 »

stiu ca e putin offtopic dar ar trebui puse la acele macrouri si o mica documentatie. Adik mie mi-a luat ceva sa imi dau seama ce e acel "topic_id". Nu prea stiam de unde sa il iau.
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Septembrie 15, 2007, 22:38:58 »

In arhiva sunt o multime de "goluri", in cadrul ultimelor pagini cu probleme... am observat ca lipsesc problemele 407, 408, 411, 447->453, 464->468, 476.. poate mai sunt si altele Huh
Ce se intampla cu astea?mai apar?
« Ultima modificare: Septembrie 15, 2007, 22:51:41 de către Bitis Gabriel » Memorat
DITzoneC
Nu mai tace
*****

Karma: 301
Deconectat Deconectat

Mesaje: 962



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Septembrie 15, 2007, 22:54:29 »

Vor aparea cand vor fi gata problemele.

Multe din ele sunt daca nu ma insel de pe lista lui Francu.
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Septembrie 15, 2007, 22:58:31 »

Intrebam pt ca de ceva vreme e situatia asta...
Am inceput cam acu' o luna vreo 5 baieti sa le bagam pe alea din lista lui Francu.. era vorba sa terminam odata cu problemele alea... da' a disparut avantul de la inceput.. nu se mai vad miscari pe acolo..  Think
Memorat
mugurelionut
De-al casei
***

Karma: 209
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Septembrie 27, 2007, 23:03:10 »

as adauga si eu probleme pe infoarena.. pana acum nu m-am oferit, pt ca n-am avut chef sa vad ce e cu sintaxa de scriere a problemelor Smile dar acum am folosit-o ca sa scriu o solutie la o problema, si mi se pare chiar ok Smile

eu am enunturile de la preONI 2002 in lb romana (ca zicea cineva de preONI 2002 acum ceva timp, insa avea doar enunturile in engleza), asa ca le-as putea pune eu pe alea. de asemenea, pot sa mai adaug cateva probleme mai dragutze care s-au folosit pe la barajele ACM din UPB (Univ. Politehnica Bucuresti) in ultimii ani (evident, excluzandu-le pe cele de la happy coding, care provin, intr-o oarecare masura, de la aceste baraje).
Memorat
DITzoneC
Nu mai tace
*****

Karma: 301
Deconectat Deconectat

Mesaje: 962



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Septembrie 28, 2007, 11:22:56 »

Acuma ai drepturile necesare pentru a adauga probleme.

Poti sa te uiti peste Documentatie ca sa vezi cum se creeaza efectiv o problema.
Memorat
alexthero
De-al casei
***

Karma: 121
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Septembrie 28, 2007, 15:14:53 »

Si eu as adauga probleme, in masura timpului disponibil. Daca aveti ceva probleme care pot fi bagate in arhiva, ma ofer sa va ajut!
Memorat

Tine minte ca mintea conduce pumnu, nu invers
DITzoneC
Nu mai tace
*****

Karma: 301
Deconectat Deconectat

Mesaje: 962



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Septembrie 29, 2007, 11:03:09 »

Acum ai si tu drepturi de a adauga probleme.

Aici ai o lista cu probleme care pot fi adaugate. Poti incpe cu Lista lui Francu, sa vorbesti cu cei care mai lucreaza la ea si sa vezi ce a mai ramas.
Memorat
mugurelionut
De-al casei
***

Karma: 209
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Octombrie 02, 2007, 09:02:59 »

as avea o intrebare. am adaugat si eu prima mea problema Very Happy  [ de la preONI 2002 ].. ceva mai usor, cu raspuns unic [ nu m-am complicat inca cu o problema care necesita evaluator ]. insa nu stiu cum se ataseaza problema la un concurs activ [ in cazul de fata, la Arhiva de probleme ]. asta e ceva ce trebuie sa fac eu ? sau doar un admin are aceste drepturi ?  [ fiind nou "in bransa" Wink  nu cunosc procedura Smile ]
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Octombrie 02, 2007, 09:21:51 »

Cand termini o problema (sau un set de probleme), iei legatura cu un admin, si el va face posibila aparitia problemei/problemelor in arhiva... sau alt concurs...

Later edit: Ar fi mai estetic daca nu ar aparea in arhiva doar cate o problema, ci tot setul de probleme din care face parte (preONI 2002 in cazul tau).
« Ultima modificare: Octombrie 02, 2007, 09:26:12 de către Bitis Gabriel » Memorat
mugurelionut
De-al casei
***

Karma: 209
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Octombrie 02, 2007, 13:36:14 »

ok. ai dreptate (in legatura cu aparitia maimultor probleme deodata). eram doar curios care este procedura.. pt ca nu se mentioneaza nimic despre asta in pagina cu instructiunile despre adaugarea unei probleme. cand termin de adaugat problemele de la preONI 2002, o sa vorbesc cu un admin.

thanks
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Februarie 19, 2008, 11:18:03 »

...As dori sa ma implic si eu in proiectul extinde arhiva...
Memorat
Berry_is_cool
Strain


Karma: -5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Februarie 19, 2008, 13:23:08 »

Vreau sa ma implic si eu in acest priect Very Happy. am inventat eu o problema la info acu 2 zile in ora de mate;). Am scris-o pe calculator Read This!.Cum fac sa o public pe site?
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Februarie 19, 2008, 17:36:50 »

Contacteaza un admin. Cel mai simplu este sa ii trimiti un mesaj privat pe infoarena. Daca adminul este de acord cu punerea problemei pe site atunci vei primi drepturi si poti incepe sa faci probleme pe care sa le adaugi in arhiva.
Dar atentie! Problemele trebuie sa fie originale, sa nu se gaseasca in nici un manual de informatica, sa fie competitive (adica de un nivel cat de cat ridicat). De asemenea, tot tu va trebui sa faci si testele si eventual evaluatorul (daca problema nu are raspuns unic) care sunt folosite la corectare. Daca problema ta indeplineste toate conditiile astea si esti dispus sa faci si teste si evaluator tot ce trebuie sa faci este sa contactezi un admin - imi poti trimite mie un mesaj privat pe arena sa ma uit.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Martie 23, 2008, 17:32:32 »

Incearca sa lucrezi mai mult pe infoarena... daca o sa te tii de treaba o sa ajungi helper intr-o zi.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Martie 23, 2008, 18:17:16 »

Nu e vorba de un numar fix de probleme Very Happy. Pur si simplu trebuie sa iti faci un nume in comunitatea infoarena, sa ajungem sa te cunoastem pentru a fi siguri de calitatea muncii tale Smile. Lucrurile astea nu se pot obtine peste noapte... Infoarena are deja o varsta si trebuie sa intelegi atat tu cat si ceilalti useri care au aparut ca ciupercile dupa ploaie ca trebuie multa munca pentru a ajunge in varf.

Foloseste infoarena, invata cat mai mult de aici... insa ai rabdare cu adaugarea din problema in arhiva. Daca te vei dovedi vrednic, cu siguranta vei ajunge helper intr-o zi Smile. Spor!
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Mai 06, 2008, 19:59:35 »

Se mai ocupa cineva cu lista lu francu? mai sunt destule probleme pe acolo...

daca e ma ofer si eu voluntar sa bag niste probleme... helper sunt... cu cine tre sa vorbesc ca sa le bag?
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Mai 06, 2008, 22:51:34 »

Cu DitzoneC Smile
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
DITzoneC
Nu mai tace
*****

Karma: 301
Deconectat Deconectat

Mesaje: 962



Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Mai 07, 2008, 10:07:13 »

Poti sa vorbesti cu mine. Dar daca e trimite un mail sau contacteaza-ma pe yahoo/gtalk. Nu stiu de ce, dar nu merge sa primesc private messeges pe infoarena.
Memorat
andrici_cezar
De-al casei
***

Karma: -47
Deconectat Deconectat

Mesaje: 121



Vezi Profilul
« Răspunde #45 : Iulie 06, 2008, 12:11:11 »

Salut. As vrea sa ma ofer voluntar.
Pot baga si din lista lui Francu probleme.
« Ultima modificare: Iulie 06, 2008, 17:00:23 de către Andrici Cezar » Memorat
hysep
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul
« Răspunde #46 : Aprilie 02, 2009, 16:38:16 »

Ma ofer si eu voluntar.
As baga niste probleme da la CNI
Memorat
Bit_Master
Vorbaret
****

Karma: -49
Deconectat Deconectat

Mesaje: 159



Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Aprilie 09, 2009, 18:51:49 »

Ce-ati zice de o problema cu o raza de lumina care merge intr-o matrice si se reflecta de pe elementele -1 la unghi egal. Initial elem sunt 0 si -1.
Deci, citim pozitia de unde pleaca raza, directia si matricea, apoi completam matricea cu 1, 2, 3, 4, 5 etc. pe unde trece raza (completam o singura data elem) si apoi afisam matricea obtinuta.
Memorat
ste_fanus
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 5



Vezi Profilul
« Răspunde #48 : August 18, 2009, 12:44:02 »

Salut,
m-ar interesa sa pun si eu niste probleme, dintre cele propuse de mine la un lot acum 2-3 ani precum si unele de la campion.
In plus am o colectie de multe probleme acasa, mai vechi si mai noi insa pot fi ingreunate or something. Ma angajez ca in timpul liber (si mai mult decat atat Smile ) sa incep sa transcriu din ele si sa le urc aici.

Numai bine,
Stefan Gheorghe

PS: era sa uit, o sa ma ocup si de testele la problema 012 - Pietre care "zac" asa de ani de zile Smile
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #49 : August 18, 2009, 19:03:48 »

PS: era sa uit, o sa ma ocup si de testele la problema 012 - Pietre care "zac" asa de ani de zile Smile

Din cate stiu, le modificase cineva la un moment dat Tongue.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: 1 [2] 3 4   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines