Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Urmasii lui Moisil - PreONI  (Citit de 4650 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
al3csutzu
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« : Martie 12, 2007, 10:10:25 »

Concursul Urmasii lui Moisil tine pana pe data de 25, cand e si runda 4 la preoni,  Brick wall si presupun ca multi din cei participanti, care doresc sa participe la ambele, nu vor putea, deoarece pica in aceeasi zi...  d'oh! Cum se poate rezolva? Cei care s-au calificat la ONI merg la Moisil, dar presupun ca doresc sa mearga si la runda finala de la preoni, asa ca ar dori sa participe la runda 4...
EDITED for writing mistakes...  Read This!
« Ultima modificare: Martie 12, 2007, 20:30:24 de către Sirbu Alexandru » Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 12, 2007, 11:50:13 »

ca o rugaminte personala - scrieti corect! fara "cuvinte" gen 'k', 'shi', 'pres' (m-am chinuit 5 minute sa citesc ce ai scris)
« Ultima modificare: Martie 12, 2007, 17:45:35 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
al3csutzu
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 12, 2007, 20:27:45 »

ok, de acum inainte o sa incerc sa scriu cat mai corect... obisnuinta de messinger...
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 12, 2007, 21:10:16 »

Citat
Cum se poate rezolva? Cei care s-au calificat la ONI merg la Moisil

Depinde ce intelegi prin rezolvare. Data concursului preONI nu se va modifica, si banuiesc ca nici cea pentru Grigore Moisil. Lucrurile cred ca sunt clare: sunt doua concursuri distincte, fiecare cu miza si concurenti pregatiti, cu subiecte pe masura si premii. O amanare nu ar fi justificata din moment ce aceste doua concursuri nu sunt in interdependenta directa ( cum ar fi de exemplu, preONI cu OJI sau ONI ). Depinde de tine sa alegi concursul care crezi ca ti-ar ajuta cel mai mult. Am incercat sa evitam pe cat posibil aceste suprapuneri dar mereu vor exista incidente.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 12, 2007, 22:44:34 »

Din pacate se mai intampla ca unele concursuri sa se suprapuna. Cred ca multora li s-a intamplat acest lucru macar o data, si pot spune ca am simtit si eu pe pielea mea cat de frustrant poate sa fie sa nu poti participa la unul dintre ele. Ideea este ca sa organizezi un concurs e mult mai dificil decat pare pentru simplii participanti, asa cum suntem noi. Data rundei 4 preONI a fost deja stabilita, iar schimbarea ei ar necesita un efort mult prea mare. Si cum "Urmasii lui Moisili" este doar un concurs interjudetean....

Sper sa cantaresti bine lucrurile si sa alegi sa participi la concursul din care vei invata cel mai mult.

Bafta,
Wef'
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
horax
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #5 : Martie 14, 2007, 18:34:34 »

Concursul Urmasii lui Moisil , nu e doar un simplu concurs interjudetean, el fiind prins in calendarul MEC. Deci, cred ca daca s-ar dori o rezolvare s-ar putea gasi. Mi se pare ca interventia lui Buruiana imi suna a orgoliul, in sensul ca doar acolo unde lucrez eu e mai bine. Eu cred ca ambele concursuri sunt importante, si ca preONI e mai usor de mutat ca nu presupune cazari si alte alea, cum presupune un "biet concurs interjudetean".

Scuze, daca unii se vor simti jigniti de mesajul meu, dar inainte de a-mi raspunde, tineti cont ca sunt unul dintre cei care a promovat la greu proiectul info-arena, intrebati-l pe Cristian Strat.

Cu respect,

Horax
Memorat

Horax
TYTUS
Strain


Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 24



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 14, 2007, 19:45:33 »

Proba la concursul "Urmasii lui Moisil" coincide cu runda 12 de la .campion deci va fi sambata, 24 martie intre orele 9: 00 - 12 : 15. Runda a 4-a preoni incepe duminica la ora 9. Mie mi se pare ca nu se suprapun deloc. E o zi distanta intre ele. Daca tii neaparat sa participi si la preoni, nu mai stai la premiere si pleci sambata seara.  Thumb up
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #7 : Martie 14, 2007, 19:55:21 »

Mi se pare ca interventia lui Buruiana imi suna a orgoliul, in sensul ca doar acolo unde lucrez eu e mai bine. Eu cred ca ambele concursuri sunt importante, si ca preONI e mai usor de mutat ca nu presupune cazari si alte alea, cum presupune un "biet concurs interjudetean".

Cunoscandu-l pe Filip, nu cred ca o spune din orgoliu. Smile

Daca proba de la Moisil se tine pe 24 dimineata atunci solutia lui Vlad Saveluc pare fezabila.
Alta solutie de aranjare nu prea avem.
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 15, 2007, 00:51:45 »

Hmm eu vedeam ca Andrei a zis ca e "doar un concurs interjudetean" nu Filip Smile. Deci poate Andrei  e arogant zicand ca e mai bine unde lucreaza Filip Smile.
Memorat
al3csutzu
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Martie 15, 2007, 09:08:25 »

Pai, stiam ca este sambata... Dar nu merg singur acolo, si nici nu pot sa plec singur(echipaj de 3 oameni+profesor insotitor...), doar daca si ceilaltzi din echipaj doresc sa plece o data cu mine... Ca nici singur nu ma lasa profesorul sa plec, dar nici singur nu-i lasa pe restu in Iasi. Oricum, vad eu cum rezolv(poate ne dau voie sa participam de la calculatoarele lor, cine stie???)... Si daca nu merge pana la sfarsit, ma rog sa nu ma intreaca nimeni in clasament Evil or Very Mad
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines