Pagini: 1 [2]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Ce-ati facut la OJI ?  (Citit de 10203 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Martie 10, 2007, 22:06:26 »

Sa mai zic ca eu am reusit sa suprascriu BC.EXE in timpul concursului si nu ma prindeam de ce nu mai intra in el? ... Tongue

Oricum, am vazut mai sus ca nu stia cineva cum sa faca cu coada la lee, mergea alocat dinamic, desi mie mi-a iesit de mai multe ori din borland cand rulam...
Memorat
Darth_Niculus
De-al casei
***

Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 143



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Martie 10, 2007, 22:12:28 »

hm..... am incercat sa aloc dinamic dar imi facea balarii... asa ca am alocat static cozile ca pe Huge intrau..... si ciudat in ciuda faptului ca pe testul maxim (zigzag) imi scotea 0.8 am luat TLE la toate testele....
Memorat
Binary_Fire
Client obisnuit
**

Karma: 82
Deconectat Deconectat

Mesaje: 87



Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Martie 10, 2007, 22:15:16 »

E stupida rau chestia cu borland c  Angry , nici nu stii cand iti pusca.  Introduci date de intrare mari si el iti iese afara , desi daca rulezi tu executabilul manual merge perfect ....
Ar trebui sa se puna odata compilatoare la standarde moderne pentru oji , nu vechituri din astea Shame on you
Memorat
cimi
Strain


Karma: 18
Deconectat Deconectat

Mesaje: 8



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Martie 10, 2007, 22:18:35 »

140:) yuhuuu..am luat cat am facut..buna treaba.. Beat Dead Horse Banana
Memorat

There is nothing like a good shit happening...
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Martie 10, 2007, 22:36:08 »

1 ora am pierdut din cauza Borlandului Mad Mi-a busit ingrozitor, la care supraveghetorul imi spune: "Te-am vazut eu ca te-ai jucat 1 ora sa-l strici. Adica nu s-a stricat 8 ore pe zi timp de 1 an de zile si imi zici tu acum mie ca s-a blocat?" Angry Cati nervi mi-am facut la faza asta. Slava Domnului ca nu a fost concurenta la mine in judet si nu au fost emotii la calificare. Ca la fiecare OJI am simtit ca puteam sa fac mai bine, dar mi-am pierdut prea mult timp din cauza unor probleme "tehnice". Oricum, ma multumesc si cu 125 de puncte si raman la parerea ca azi s-a jucat doar calificarea Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Martie 10, 2007, 22:36:58 »

E stupida rau chestia cu borland c  Angry , nici nu stii cand iti pusca.  Introduci date de intrare mari si el iti iese afara , desi daca rulezi tu executabilul manual merge perfect ....
Ar trebui sa se puna odata compilatoare la standarde moderne pentru oji , nu vechituri din astea Shame on you

Cred ca pt oji e ff bine asa, ca daca ne pune un compilator normal atunci tre' sa creasca dificultatea problemelor, pe cand asa sunt pr foarte simple dar si foarte busi-bile...

dar ma rog, sa nu ma intelegeti gresit... dupa ce mi-a pus supraveghetorul iar bc, am pierdut 1 ora sa inteleg de ce mi se inchide din senin bc la rularea programului desi el era corect si nu accesam pointerul NULL... si uneori dadea bine, alte ori nu (pe acelasi test)...  Whistle
Memorat
Adriana_S
De-al casei
***

Karma: 51
Deconectat Deconectat

Mesaje: 145



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Martie 10, 2007, 22:54:50 »

Mda, 170, si cica 3 TLE-uri la o problema cu toate ca nu prea inteleg eu de ce da' n-are relevanta. Smile Poate ca trebuia s-o pun pe tipa aia sa inchida borlandu cand imi rula din cmd dar n-am avut chef de scandal si chestii, asta este, poate ca totusi era de la mine. Las' ca e bun, gata cu borlandu pe anu' asta sper, hai cu oni-u.  Banana
Memorat

svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Martie 10, 2007, 23:04:17 »

BC cam mananca cat poate din procesor daca nu ii pui prioritate mai mica.. deci pun pariu ca era de la BC
Memorat
Darth_Niculus
De-al casei
***

Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 143



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Martie 10, 2007, 23:25:23 »

E stupida rau chestia cu borland c  Angry , nici nu stii cand iti pusca.  Introduci date de intrare mari si el iti iese afara , desi daca rulezi tu executabilul manual merge perfect ....
Ar trebui sa se puna odata compilatoare la standarde moderne pentru oji , nu vechituri din astea Shame on you

Cred ca pt oji e ff bine asa, ca daca ne pune un compilator normal atunci tre' sa creasca dificultatea problemelor, pe cand asa sunt pr foarte simple dar si foarte busi-bile...

dar ma rog, sa nu ma intelegeti gresit... dupa ce mi-a pus supraveghetorul iar bc, am pierdut 1 ora sa inteleg de ce mi se inchide din senin bc la rularea programului desi el era corect si nu accesam pointerul NULL... si uneori dadea bine, alte ori nu (pe acelasi test)...  Whistle

mai bene probleme mai grele decat bushibile
Memorat
peanutz
Nu mai tace
*****

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 296



Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Martie 11, 2007, 01:03:04 »

Eu am lucrat fara watch.. deci nu am putut sa fac debug... nu stiu sigur daca stiti borland-ul ala  cu ferestre mai mari... cred ca e mai nou putin... trage putin a rhide, ma rog, e varza rau, dadea segmentation fault la orice chestie........ well, n-a mers watch deloc in el... totusi am scos un 82, chinuit ce-i drept si m-am calificat....
Memorat

....staind....
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Martie 11, 2007, 14:06:49 »

Am fost atata de aproape de ONI si totusi atata de departe. La prima a gresit 2 indici la dinamica  Fool (am refacut acasa si am luat 70 pcte  Cry), iar a2a am facuto de 30 pcte. 

Succes la ONI!!
Memorat

vid...
TYTUS
Strain


Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 24



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Martie 11, 2007, 22:07:58 »

Mie prima data cand mi-au evaluat aveau deschis pe fundal si BC 3.1 si BC 5.0 si luam un tle.
Probabil daca mai existau versiuni de borland mai deschideau  Aha
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Martie 11, 2007, 23:04:53 »

BC 5.0?!
Memorat
ctes
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 25



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Martie 14, 2007, 13:44:20 »

am observat ca aproape toti participantii din bucuresti nu au trecut un profesor indrumator....how come? si cum as putea k la anu nici io sa nu am profesor indrumator deoarece nu mi se pare corect ca o persoana pe care nu a interesat-o absolut deloc situatia mea sa culeaga laurii, si unde mai pui k la prima ora dupa olimpiada in timp ce toate specimenele care abia stiu sa faca prog pt a+b se jucau si pe mine m-a pus sa ii scriu nu stiu ce eseu la fizica.... Angry Angry Angry
LE: a nu se intelege gresit nu sunt ofticat ca aia se jucau si io nu, ceea ce ma deranjeaza e ca nici macar nu m-a intrebat unde am gresit, de ce am gresit, sau ce nu am stiut
« Ultima modificare: Martie 14, 2007, 13:46:05 de către ctes tesc » Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Martie 14, 2007, 15:33:15 »

Eu mi-am trecut profesorul indrumator, dar pe site nu apare. Poate ca nu s-au obosit sa-l treaca. Oricum le-a luat ceva sa puna rezultatele alea, privind ca de sambata sunt gata.
Memorat

Am zis Mr. Green
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Martie 14, 2007, 15:36:10 »

Daca nu te-a ajutat nimeni pentru olimpiada, nu treci pe nimeni! (na, daca trebuie sa treci pe cineva neaparat, treci pe colegul cu care ai lucrat impreuna Wink )
S-ar putea sa te injure putin directoarea liceului/ proful de la clasa; dar daca le explici ca nu te-a ajutat cu nimica pentru olimpiada ce ai facut la clasa, teoretic nu prea au dreptul sa comenteze.
Totodata, daca ai fost 'indrumat' de alti profesori decat cei de la clasa, ar trebui sa ii treci pe aceia.

Dar stiu ca probabil te referi la tabelul de pe olimpiada.info -- acel tabel nu e complet! (eu am avut profi indrumatori de exemplu)
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Martie 14, 2007, 21:04:24 »

...
LE: a nu se intelege gresit nu sunt ofticat ca aia se jucau si io nu, ceea ce ma deranjeaza e ca nici macar nu m-a intrebat unde am gresit, de ce am gresit, sau ce nu am stiut
Very Happy pai din moment ce ai gresit stai calm, cand cineva se va uita pe rezultate va sti ca proful nu e foarte bun Wink

Acum, parerea mea, nu iti mai bate capul cu cine culege laurii, ci incearca sa ii dai ocazia sa ii culeaga  Thumb up spor!
Memorat
Banana
Strain


Karma: 40
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Martie 15, 2007, 10:32:04 »

o banana split
Memorat
Pagini: 1 [2]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines