Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre ce e vorba...  (Citit de 20550 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : Februarie 19, 2007, 03:59:48 »

http://infoarena.ro/implica-te/imbunatatire-teste
« Ultima modificare: Martie 10, 2007, 16:04:30 de către Cristian George Strat » Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 19, 2007, 15:40:49 »

curoajoasa tentativa de a face ciucuielile sa pice testele  Applause
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 19, 2007, 16:01:30 »

Cum veti proceda cand veti modifica testele? Ar fi logic sa reevaluati toate solutiile de la problema respectiva, dar din cate stiu eu, solutiile de pe infoarena 1 s-au pierdut. In plus, cred ca ar fi bine sa anuntati printr-un mail modificarea punctajului la o anumita problema. (Cel putin sa permiteti userilor sa aleaga daca isi doresc aceasta optiune).
Memorat

Am zis Mr. Green
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #3 : Februarie 19, 2007, 19:12:13 »

Cum veti proceda cand veti modifica testele? Ar fi logic sa reevaluati toate solutiile de la problema respectiva, dar din cate stiu eu, solutiile de pe infoarena 1 s-au pierdut. In plus, cred ca ar fi bine sa anuntati printr-un mail modificarea punctajului la o anumita problema. (Cel putin sa permiteti userilor sa aleaga daca isi doresc aceasta optiune).

Pai o sa reevaluam problemele odata ce schimbam testele. Intr-adevar , solutiile din ia1 s-au pierdut, n-avem ce face. Probabil ca o sa anuntam prin stiri sau newsletter cand se fac reevaluari, dar nu va exista posiblitatea sa alegi daca vrei sa fii reevaluat, n-are sens.
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Februarie 19, 2007, 19:25:25 »

Nu, ma refeream la posibilitatea anuntarii. Sunt multi care nu-si doresc mailuri in plus.
Memorat

Am zis Mr. Green
Banana
Strain


Karma: 40
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Februarie 20, 2007, 18:55:36 »

N-avem permisiuni pe macrou grep Sad Cry
Memorat
m_dersidan
Strain


Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 23, 2007, 11:13:28 »

De vreme ce pentru multe probleme nu se poate face o diferentiere clara pentru doua solutii cu complexitati diferite, si daca vreti sa impartiti arhiva pe categorii de dificultate, ati putea face variante noi ale problemelor dar care sa aiba limitele variabilelor mai mari, si in acest caz sa se poata face diferentierea clara intre un algoritm optim neoptimizat si un algoritm neoptim optimizat.
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #7 : Martie 23, 2007, 11:36:23 »

De vreme ce pentru multe probleme nu se poate face o diferentiere clara pentru doua solutii cu complexitati diferite, si daca vreti sa impartiti arhiva pe categorii de dificultate, ati putea face variante noi ale problemelor dar care sa aiba limitele variabilelor mai mari, si in acest caz sa se poata face diferentierea clara intre un algoritm optim neoptimizat si un algoritm neoptim optimizat.

Intr-adevar, pentru unele probleme alta solutie nu exista decat sa marim limitele.
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #8 : Martie 26, 2007, 19:30:51 »

http://infoarena.ro/implica-te/imbunatatire-teste poate fi editat de orice so feel free sa va treceti acolo toti cei care contribuiti la acest proiect  Ok
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #9 : Aprilie 27, 2007, 17:35:22 »

http://infoarena.ro/documentatie/grupare-teste
Ar trebui sa faca lupta impotriva bulanelilor mai usoara  Yahoo!
Memorat
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 30, 2007, 07:59:33 »

n-am mai intrat de mult pe infoarena. vad ca se reevalueaza multe probleme pe aici....
cred ca ar fi o idee buna ca atunci cand faceti o reevaluare sa dati mail-uri la toata lumea care are sursa la problema aia in care sa ziceti punctajul initial si punctajul dupa reevaluare astfel incat sa stie oamenii ca dintr-o problema de 100 au ajuns la una de 40, 50. altfel trebuie sa se uite la toate problemele pe care le au din cand in cand sa vada daca sunt schimbari de punctaj (ar putea sa se uite pe forum dar banuiesc ca se fac reevaluari si fara sa se zica pe forum).
Memorat
SpiderMan
Nu mai tace
*****

Karma: -463
Deconectat Deconectat

Mesaje: 937



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Decembrie 23, 2012, 15:52:18 »

Am vazut si eu acuma recent ca nu s-a mai implicat nimeni, am trimis mail la contact@IA, as dori sa fac eu teste la problemele pe care le stiu (unele le stiam de mai demult timp), eu am la multe probleme solutiile corecte, si avand acces la toate sursele, as putea verifica testele eventual generate Smile. Astept raspuns Smile.
[LE] Mai e cineva ?
« Ultima modificare: Decembrie 27, 2012, 18:56:31 de către Simoiu Robert » Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines