Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Sugestie:contest history/achievmentes, multiple accounts  (Citit de 14811 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« : Iulie 27, 2006, 16:55:02 »

Ar fi misto ca fiecare user sa aiba o istorie a realizarilor/rezultatelor in concursurile de pe infoarena.

Si ar mai trebui incurajarea existentei unui singur cont pentru un user, in momentul in care mai multe conturi sunt determinate ca ar fi al aceluiasi user, ar trebui cumva sanctionate.
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Iulie 28, 2006, 15:17:02 »

e vorba si de conturile de teste?  Whistle ( bine ca eu nu am decat unul  Yahoo! )
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 28, 2006, 15:33:03 »

nu inteleg de ce nu s-ar da voie sa ai mai multe conturi?? de asemenea nu inteleg ptr ce ar cineva nevoie de mai multe conturi??

Am inteles ca se folosesc conturi de teste, trimiti sursa si dak iei 100, o trimiti si la contu oficial, dak nu te mai chinui, insa nu inteleg cu ce te afecteaza dak la contu tau ai acolo o problema cu 0 sau cu 10, cu ce te afecteaza??
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 28, 2006, 16:02:13 »

Nush, parca nu e in spiritul infoarena sa ai conturi de testing ... nu mi se pare moral, parca ne ascundem dupa deget.
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Iulie 28, 2006, 19:20:59 »

si pe de alta parte, daca trimiti de 100 de ori, se vede la numarul de submituri, dar cum e sa iei 100 din prima?
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 28, 2006, 19:34:02 »

Nu am inteles ce ai vrut sa zici ...
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 29, 2006, 07:28:16 »

Pe mine ma amuza chestia asta cu conturile de test, si tot incerc sa inteleg ce fel de sentimente ii fac pe utilizatorii info-arena sa le foloseasca. Probabil ca anumite persoane nu vor sa dea dovada de slabiciune in fata celorlalti, aratand ca se chinuie cine stie cate zile la o problema... lucru care se vede oricum in momentul in care dupa 100 de submituri de pe un cont dubios vezi un alt cont care submiteaza direct o sursa de 100 la aceeasi problema. Smile

Serios vorbind acum, am observat de multe ori in randurile celor care se pregatesc pentru olimpiada de informatica dorinta permanenta de a-si ascunde identitatea pe site-uri, de a parea mai buni sau mai slabi decat sunt de fapt, de a afla ce, cum si de unde lucreaza altii. Cred ca ar fi mai bine ca fiecare sa-si vada de treaba lui si sa se preocupe mai putin de altii.  Weightlift
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 29, 2006, 10:03:43 »

mda e amuzant, singura diferenta dintre arhiva de probleme si o culegere este evaluatoru online cu care poti sa iti testezi rezolvarea. akuma ma intreb in concursuri (gen preoni) ce faceti submitati cu contul de teste ca in caz ca luati 0 sa nu stie lumea cine sunteti?? :lol:
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #8 : Iulie 29, 2006, 11:12:08 »

si pe de alta parte, daca trimiti de 100 de ori, se vede la numarul de submituri, dar cum e sa iei 100 din prima?
Voiam sa zic ce au mai zis si greco si devilkind, ca una e sa apari direct cu 100 de puncte (cica esti mai stimat...) si alta e sa ai si 100 de submituri cu 0 puncte...

Citat
Cred ca ar fi mai bine ca fiecare sa-si vada de treaba lui si sa se preocupe mai putin de altii.
Ai perfecta dreptate, dar gandeste-te ca insasi olimpiada are la baza competitia intre participanti Wink
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 29, 2006, 15:14:25 »

Nu e adevarat. Olimpiada reprezinta competitia cu tine insuti. Eu nu stiu nici un concurs de pana acum la care daca luai punctaj maxim nu ieseai primul.
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 29, 2006, 17:31:31 »

Unul dintre cei mai tari programatori pe care ii stiu direct Alexander Grushetsky (a fost in perioada in care participa in primii 10 pe topcoder si la finala la acm a fost pe pozitia a 10-a pentru care a lucrat aproape singur, colegii lui de echipa nu au facut nimic, parca a luat medalie de aur la IOI pe vremea cand era in liceu) are urmatoarele statistici: http://acm.uva.es/problemset/usersjudge.php?user=7718. Adica 1900 de submissions pt 340 de probleme. Ideea e ca el incerca fiecare problema sa o rezolve in cat mai multe moduri posibile si sa vada care merge mai bine ca memorie sau ca timp. Deci un numar mare de submisii nu ar trebui sa fie nici o rusine.
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #11 : Iulie 31, 2006, 08:18:51 »

Nu e adevarat. Olimpiada reprezinta competitia cu tine insuti. Eu nu stiu nici un concurs de pana acum la care daca luai punctaj maxim nu ieseai primul.
Iarta-ma daca te-am suparat, dar am mai vorbit noi de asta mi se pare... si la partea cu punctajul ai perfecta dreptate!

Pe de alta parte, legat de numarul de submisii... sincer, nici eu nu gasesc rostul altui cont de teste, e singurul motiv pe care l-am gasit cat de cat acceptabil...
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 31, 2006, 09:32:57 »

Nu m-ai suparat, nu se pune vorba de asa ceva, oricum chiar daca m-ai fi suparat nu ar fi fost nevoie sa-ti ceri scuze pentru ca ne exprimam fiecare opiniile ca doi utilizatori obisnuiti de forum. Wink
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
Tabara Mihai
Vizitator
« Răspunde #13 : Octombrie 29, 2006, 14:28:55 »

Mie mi se pare onorant sa ai cat mai multe incercari la probleme.Asta denota faptul ca te chinui cu adevarat  si te bucuri pentru fiecare test in plus luat cu o optimizare reusita.

Insa trebuie sa admit ca si eu am un cont pe infoarena de test.(  Cry ).NU il folosesc pentru a-mi testa problemele si apoi sa trimit din prima de 100 pe contul adevarat.Eu il folosesc in primul rand pentru problemele pe care am luat deja 100, si incerc unele optimizari.In al doilea rand il folosesc cand sunt la scoala.( nu imi place sa intru cu contul real ..nu stiu de ce dar pur si simplu nu imi place )

 peacefingers
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines