Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Universitatea din Iasi ?  (Citit de 2408 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Geoey
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« : Iulie 24, 2016, 21:56:49 »

Salutare ! Sunt elev in clasa a-12-a , si in ultima vreme am inceput sa ma interesez cate putin despre facultati , pentru ca , evident , curand va trebui sa urmez una. Imi place programarea , e o pasiune , si ma gandesc sa ma duc la o facultate de informatica . Am spus sa aleg intre Universitatile din tara , despre UNIBUC si UBB , am auzit destul de multe , dar despre Cuza , nu cred ca stiu suficient . Mi-ati putea spune , cum e la Cuza ? Imi place sa programez , si mi-ar placea sa merg undeva unde sa ma pot dezvolta , si da , stiu ca tine doar de mine , dar totusi as fi curios daca cadrele didactice sunt pricepute sau nu ( profesorul meu de informatica e exemplul perfect de profesor delasator ).Mi-ati putea spune cate ceva despre Cuza , mai exact despre FII?(profesori , colegi , competitiile la care poti merge ca student).
Memorat
diac_paul
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 210



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : August 24, 2016, 15:10:13 »

Salut,
 Eu am facut facultatea la FII acum mai multi ani, am facut master si acum sunt la doctorat tot aici. O vreme am fost plecat in state (facebook etc). Totodata ma ocup si de organizarea si pregatirea pentru concursuri ca antrenor. Am initiat un obiect nou pentru asta facultativ (Programare Competitiva - cred ca este unic in tara), este destul de multa activitate, dar rezultatele de varf nu sunt momentan extraordinare. La Bucuresti si chiar Cluj sunt rezultate mai bune la competitii la top, daca ne uitam la primele 3 echipe, dar este si datorita faptului ca elevii foarte buni merg acolo prioritar.
 Ca si industrie in Iasi lucrurile se dezvolta destul de bine, chiar foarte bine in ultima perioada. Din cate am inteles chiar recent nu prea mai este diferenta la salarii intre orase.
 Despre profesori din facultate imi este destul de greu sa zic (ar fi subiectiv), cred oricum ca este cel putin comparabil cu ce e la Cluj, etc. Poate cativa dintre cei mai tineri ar putea zice, daca vrei pot sa te pun in legatura cu studenti care au colegi din liceu si in Cluj sau Bucuresti si care pot compara intre ei, eu unul nu prea am termen de comparatie.
 http://www.info.uaic.ro/bin/
 Daca sunt ceva informatii mai concrete cu care te-as putea ajuta nu exita sa ma contactezi ...
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines