Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: download Limbajele de programare  (Citit de 27347 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« : Aprilie 14, 2006, 10:35:58 »

    Cred ca pe site ar trebui sa apara si unele download-uri ale principalelor limbaje de programare
C,C++,JAVA,Free Pascal pentru ca programatorii sa poata dispune de ultimele versiuni ale lor.
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 14, 2006, 11:44:07 »

Limbajul de programare este un concept abstract - nu se poate downloada. C, C++, Java sunt limbaje, Free Pascal e IDE pentru limbajul Pascal.
Se pot downloada compilatoarele sau mediile de dezvoltare de pe diversele site-uri oficiale. Nu o sa gasesti aici chestii non-freeware/opensource/free software pentru ca info-arena nu promoveaza pirateria.
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
cruox
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 16, 2007, 13:27:04 »

Borland C++ 3.1 este abandonware, iar se foloseste pretutindeni in licee. Nu-l pot gasi niciunde. De ce nu-l puneti pe site?
Memorat
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 16, 2007, 14:11:38 »

Borland C++ 3.1 este abandonware, iar se foloseste pretutindeni in licee. Nu-l pot gasi niciunde. De ce nu-l puneti pe site?

Il am eu ! Da-mi un add pe mess si ti-l trimit ! Sunt dispus sa il adaug pe site la sectiunea downloads daca voi avea acordul echipei infoarena !

ID Mess : marcelcodrea2002
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 16, 2007, 17:47:12 »

Borland C++ 3.1 este abandonware, iar se foloseste pretutindeni in licee.

Eu nu cred ca e abandonware.. nu scrie nicaieri. In cazul in care un program nu se mai foloseste (sau nu mai este dezvoltat) nu inseamna ca drepturile de licentiere se pierd. Programul inca este comercial! (a ajuns si pe la versiuniea 5.something parca).
Se foloseste in licee ca deh, asa sunt profesorii mai pierduti in timp (ar trebui sa foloseasca ceva mai nou) si pe langa asta nu cred ca si-au pus problema ca e un program comercial..
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines