Nu aveti permisiuni pentru a descarca fisierul grader_test8.ok
Diferente pentru utilizator/cadmium_ intre reviziile #141 si #146
Nu exista diferente intre titluri.
Diferente intre continut:
h2. Despre mine * Ma numesc Voicu Mihai-Valeriu
*SuntelevlaICHB(si se pare ca numa voi mai schimba)*Suntinclasa a12-a
* Am absolvit ICHB-ul * Nu o sa trec bacul decat daca pica iar poezie sau cv
* Asta ar fi tot * ... * Sunt coordonator inactiv pe cf
* Am parola la 'bleahbleah':https://codeforces.com/profile/bleahbleah si la 'Marinush':https://codeforces.com/profile/Marinush. S-ar putea zice, deci, ca sunt conturile mele
* Au schimbat parola la Marinush :(
* De asemenea, draga *[[REDACTED]]*, cand am bagat flower acum 3 ani (de la scrierea acestui comentariu), eu vedeam doar sa fie aint cu lichao si ma gandeam "wow". Imi cer scuze daca ti se pare penala acum, pentru ca este. Pana sa mai treaca 3 ani, baga tu te rog islands de 100 %{color:white;} nu ca ar fi greu, dar gen, o sa te distrezi%
* Ok neironic acum putin timp s-a mai trezit un alt *[[REDACTED]]* sa imi zica "uhhh, actually islands nu e asa grea, esti doar tu prost si nu stii sa implementezi". Ok bro. Ok. Literalmente se aplica cele din urma. Until further notice ceva ceva beechtree.
* Mi-a dat Mike Mirzayanov 'comment':https://codeforces.com/blog/entry/97372?#comment-1269403 la o postare pe cf
** Merg la Lot 3. Nu bag centroid in schimbul unei interactive care era si asa bagata cu constanta proasta si practic degeaba. Ajung pe 5
** Merg la Lot 4. Bag dominator tree, dar cica ala e mai greu. Si o solutie amarata la eseu care era "foarte aproape de 100", dar nu conteaza. Ajung pe 3.
** Calificat fiind la CEOI, nu fac problema medie si n-am nici curaj sa rescriu un treap dupa ce citesc prost enuntul (Asta in ziua 2, ziua 1 nu mai era nimic de facut lol). Iau locul %{color: silver; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}9%
** Calificat fiind la IOI, rezolv cea mai 2018 highway/2016 ICC problema ever si ma detasez de indeajunse 18 worth of puncte cat sa ajung pe %{color: cyan; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000; text-decoration:line-through}6% %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}7%
** Calificat fiind la IOI, rezolv cea mai 2018 highway/2016 ICC problema ever si ma detasez de indeajunse 18 worth of puncte cat sa ajung pe %{color: cyan; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000; text-decoration:line-through}6% %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}7%.
** In afara de geniul discutat un pic mai jos, (sunt Voicu Mihai-Valeriu si sunt din viitor), tin sa mentionez ca am luat 213.xy in ambele zile ale concursului. Astfel, desi cred ca nu se aplica (ca am verificat), intai vreau sa zic ca imi voi atribui titlul "celui mai consistent programator", in al doilea rand, daca s-ar concatena primul punctaj din aceasta pagina as vrea sa observati coincidenta trista care se formeaza. Niech zyje papiez.
# **CLASA A 11-a** (2024-2025)
** Doamne ajuta
** %{color: silver; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;} Argint% la RMI, completand astfel in palmares ultima culoare de medalie pe care puteam sa o obtin la aceasta competitie.
** La al doilea dau instasolve la $hipermetropie$ si la $stack$ imi trece cu usurinta codul cu persistent. Asa ca am indeajuns timp sa scriu monstruozitatea de problema 1 si iau primul loc pe zi si urc si pe 1.
** La al treilea lot dau foarte mult larp ca rezolv $micul-string$ si intr-un final... ma dau batut si implementez efectiv celelalte probleme. E safe sa zic ca a fost unul din larpurile mai mari ale vietii. Dar nu cont pt ca raman pe 1.
** La al patrulea lot imi bat joc si "citesc" prost (i.e. presupun semnificatia gresit a) enuntul(ui) $median$ asa ca nici nu ma obosesc cu ea. Si imi bat joc si de interactiva. Dar cel mai mare regret al meu e ca solutia de la $triangles$ am mai spus-o altora ca pe o gluma foarte proasta a unei solutii pe care am avut-o la o anumita problema de la Shumen. Si nu m-am prins. :(. Raman pe %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}1% pentru ca probabil toata lumea a cedat mintal la fel ca mine in fata acestor probleme.
** De data asta am sa mentionez ca iau %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}Aur% la IOIT (locul 1 oficial si 3 neoficial), dar doar pentru ca am luat aur.
** De data asta am sa mentionez ca iau %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}Aur% la IOIT (locul 1 oficial si 3 neoficial), dar doar pentru ca am luat aur. Desigur multumesc Ianis Belu (pentru suficient carry), Iancu Ioan Sandea si Ioana Stroe pentru cooperarea fructuoasa de-a lungul acestei competitii.
h2. Prieteni pe infoarena (TBF)
