Pagini recente » Diferente pentru utilizator/tudorgalatan intre reviziile 122 si 91 | Diferente pentru utilizator/cristian9 intre reviziile 57 si 12 | Diferente pentru blog/deep-learning-what-was-wrong-in-1986 intre reviziile 44 si 43 | Diferente pentru utilizator/tudorgalatan intre reviziile 122 si 82 | Diferente pentru utilizator/cadmium_ intre reviziile 140 si 139
Nu exista diferente intre titluri.
Diferente intre continut:
** Realizez ca sunt un geniu clarvazator si ca prezic "6 7" in acest blog.
** Merg la IZhO. Strategia pentru Bob? Bulanita. Conditia pentru taietura in dagul matricii cu DR? Aproximata gresit. Rucsacul? Cu bitset. Centroidul? Ales random. Rezultatul fiind vreo 80 de puncte in plus care ma ajuta sa bat un rus amarat la 4 puncte, si astfel iau locul %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}1% %{color:white} mentionez ca in perioada asta am fost si blond, si orice istoric ce se respecta ar putea observa un pattern, anume ca il imit pe Boris Mihov.%
** Jahongirshoh Avazxonov va castiga IOI 2026
** La shumen anul asta ma cred foarte destept ca implementez $infection$ si evident ca nu o fac. Si asa ca, vezi doamne, ratez sansa de a lua 100 la P3 (nu s-ar fi intamplat oricum lol), si si in ciuda faptului ca ghicesc greedyul la o problema in ziua 2 si iau 100 pe ea (si bine in rest), _nu_ reusesc sa obtin inca un titlu la aceasta competitie. Ma bate un rus prost care nici nu poate sa prinda IOI la el in tara (lol), si iau %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}2%
** La ONI ma prostesc si incerc sa implementez $Wind$, desi o fac ca un idiot, asa ca nu fac nici $Loop$ (la care nici nu prea imi venise ideea tbh). Iau locul %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}6% sau ceva
** La Baraj implementez schema cu CDQ de am platit-o cu vreo 100 de dolari si imi iau TLE. Pentru ca de ce nu-- restul solutiilor cu divide trec. Se spune ca nu e singura data cand am cea mai lenta sursa din lot.
** La primul lot imi bat joc de geometrie si implementez 'Lichao Extins 2':https://codeforces.com/blog/entry/130766, si gen doar stau 3 ore sa fac nimic pe problema asta (in afara de 72 or whatever). Si ajung pe locul 6-7
** La al doilea dau instasolve la $hipermetropie$ si la $stack$ imi trece cu usurinta codul cu persistent. Asa ca am indeajuns timp sa scriu monstruozitatea de problema 1 si iau primul loc pe zi si urc si pe 1.
** La al treilea lot dau foarte mult larp ca rezolv $micul-string$ si intr-un final... ma dau batut si implementez efectiv celelalte probleme. E safe sa zic ca a fost unul din larpurile mai mari ale vietii. Dar nu cont pt ca raman pe 1.
** La al patrulea lot imi bat joc si "citesc" prost (i.e. presupun semnificatia gresit a) enuntul(ui) $median$ asa ca nici nu ma obosesc cu ea. Si imi bat joc si de interactiva. Dar cel mai mare regret al meu e ca solutia de la $triangles$ am mai spus-o altora ca pe o gluma foarte proasta a unei solutii pe care am avut-o la o anumita problema de la Shumen. Si nu m-am prins. :(. Raman pe %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}1% pentru ca probabil toata lumea a cedat mintal la fel ca mine in fata acestor probleme.
** De data asta am sa mentionez ca iau %{color: gold; font-size: 12.5px; text-shadow: -0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px 0.5px 0 #000, 0.5px -0.5px 0 #000; -0.5px -0.5px 0 #000;}Aur% la IOIT (locul 1 oficial si 3 neoficial), dar doar pentru ca am luat aur.
h2. Prieteni pe infoarena (TBF)
Nu exista diferente intre securitate.
Topicul de forum nu a fost schimbat.