Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Links  (Citit de 16487 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Prostu
Nu mai tace
*****

Karma: 134
Deconectat Deconectat

Mesaje: 323



Vezi Profilul
« : Martie 22, 2012, 23:29:36 »

Dupa ce aici s-a discutat despre cateva resurse online noi, mi-am dat seama ca pe infoarena avem sectiunea Links care are chiar rolul de a le promova. Din pacate, aceasta sectiune este destul de invechita. Am inceput sa actualizez continutul, dar problema principala a paginii pare a fi legata de layout si cred ca trebuie aranjata asemanator cu sectiunea de Articole.

Am creat acest topic pentru ca toata lumea sa isi poate exprima parerile in legatura cu schimbarile de continut, si mai apoi de uzabilitate.

Changelog:
  • Actualizat o parte din linkuri.
  • In sectiunea Olimpiade am sters linkul catre siteul ONI 2004, poate fi gasit pe olimpiada.info.
  • In sectiunea Concursuri am adaugat Codeforces.
  • Am sters sectiunea de liste de discutii. Outdated. Nu cred ca mai e relevanta o sectiune de tipul acesta.
  • Am sters sectiunea de compilatoare si editoare. Trebuie promovata pagina OJIKitului. Probabil ca infoarena.ro/schimbare-borland trebuie actualizat la randul sau.
  • In sectiunea Carti si Publicatii am sters linkurile care Introducere in Algoritmi, Solutii pentru problemele din CLR, Informatica pentru grupele de performanta. In primul si al treilea caz, linkurile erau stricate si la momentul de fata cred ca politica infoarena nu promoveaza astfel de linkuri. In cazul al doilea nu am gasit resursa.
  • In sectiunea Algoritmi am sters Algorithmist, consider ca este depasita ca resursa pentru ziua de astazi.
  • Am creat sectiunea Cursuri Online.
  • In sectiunea general am sters: Parerile fostilor olimpici despre olimpiada de informatica, TypeA, e-Edu.
Memorat
laurion
De-al casei
***

Karma: -41
Deconectat Deconectat

Mesaje: 102



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 23, 2012, 00:10:04 »

în sectiunea Carti si publicatii am adaugat Mathematics for Computer Science si Dasgupta Algorithms Book
Eu aș lăsa Algorithmist, este cam sărac, dar are câteva articole bune (poate ar trebui mutate pe wikipedia).
Memorat
Prostu
Nu mai tace
*****

Karma: 134
Deconectat Deconectat

Mesaje: 323



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 23, 2012, 12:52:26 »

Links... so Web 1.0.

Am copiat layoutul de la articole pentru links. Ramane de vazut daca punem poze pentru aspectul estetic.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines