Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Statistici infoarena  (Citit de 2110 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
andunhill
Vorbaret
****

Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 183



Vezi Profilul
« : Mai 25, 2011, 19:19:39 »

Am realizat un proiect care iti arata 2 grafice cu evolutia nr de probleme de pe ia. Adresa e http://www.andun.webatu.com/PhpProject1/test.php?user=andunhill. La user puneti contul vostru de pe ia. ( Precizez ca datele aratate pe grafic la mine nu sunt reale). Inregistrarea datelor se face in momentul in care un user intra pe site cu contul sau. Utilizatorul isi poate updata graficul de cate ori vrea pe samptamana, dar am facut si un script pentru update automat.
Astept sugestii, opinii,nelamuriri etc  Very Happy.
Memorat
deneo
Vorbaret
****

Karma: 185
Deconectat Deconectat

Mesaje: 160



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 25, 2011, 19:29:27 »

Momentan mie nu-mi merge linkul  Whistle
Oricum imi place ideea  Very Happy
Memorat
andunhill
Vorbaret
****

Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 183



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 25, 2011, 19:36:19 »

Daca spune ca serverul e prea ocupat da refresh sau asteapta cateva secunde.
Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 25, 2011, 20:02:23 »

Pai link-ul te redirectioneaza pe http://www.000webhost.com/admin-review  Eh?
Memorat
andunhill
Vorbaret
****

Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 183



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 25, 2011, 20:21:08 »

Nu inteleg de ce  tocmai acum  Brick wall  Brick wall ( acum 3-4 ore mergea struna). Imi pare rau. Puteti accesa site-ul mai tarziu sau maine seara.

LE: Gata merge, acum puteti accesa. Astept pareri, etc
« Ultima modificare: Mai 25, 2011, 21:46:16 de către Macarescu Sebastian » Memorat
palcuiealex
Strain
*

Karma: 7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 26, 2011, 00:14:43 »

M-am gândit și eu la un moment dat să fac un script (ideea era pt summer), dar care să și parcurgă câteva (zeci de pagini) la evaluator, și să modifice dinamic graficul acela.

Apoi, obiectivul meu ar fi fost să suprapun graficul cu cât lucrez cu graficul de la rating, și să văd dacă lucrând mai mult, îmi crește ratingul mai mare Smile).
Memorat
andunhill
Vorbaret
****

Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 183



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 26, 2011, 09:14:42 »

Ceva de genu vroiam sa mai fac dar mai incolo, acum sunt ocupat cu scoala.
Nu e greu de realizat dar mai trebuie inca un tabel pt fiecare user cu problemle rezolvate si la ce data, etc. Chestia era folositoare daca nu ai avut timp sa intri pentru update si vrei sa vezi cate ai lucrat in ultima luna. Dar precum am spus am facut un script care updateaza toate tabelele din baza si nu mai e nevoie sa intri saptamanal.
Apoi, obiectivul meu ar fi fost să suprapun graficul cu cât lucrez cu graficul de la rating, și să văd dacă lucrând mai mult, îmi crește ratingul mai mare Smile).
Cred ca nu e nevoie sa suprapun graficul cu cel de rating de pe ia deoarece pe grafic la mine iti arata si ratingul de pe ia in momentul respectiv.

PS: Pentru a incepe inregistrarea nr de probleme e nevoie sa intrati o singura data, deoarece creez cate un tabel pt fiecare user. Apoi le updatez personal. Daca vreti sa vedeti cam cum va arata graficul vostru intrati pe http://www.andun.webatu.com/PhpProject1/test.php?user=andunhill
Memorat
andunhill
Vorbaret
****

Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 183



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 26, 2011, 19:05:13 »

Uitasem sa precizez ca timpul la care sunt inregistrate datele este unic. Asta inseaman ca daca intrati dimineata pe site, mai tarziu rezolvati 2-3 probleme apoi intrati din nou , noile probleme nu se pun la socoteala in ziua respectiva. Astept sugestii,etc.


LE: Inchid pentru o perioada siteul. Voi face niste modificari la design si la nivelul bazei de date.
« Ultima modificare: Mai 31, 2011, 15:41:28 de către Macarescu Sebastian » Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines