Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: nelamurire in privinta concursul f11  (Citit de 1408 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
yopetrucci
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« : Martie 21, 2011, 18:52:27 »

        Sunt incepator in programare si am anumite confuzii teoretice  in legatura cu diferentele c/c++.
Am participat la prima runda la f11 si la una din probleme am folosit tipul de date long long la un moment dat. Am folosit extensia .c si nu .cpp pentru programul respectiv, intrucat  cand am trimis solutia m-a pus sa aleg intre c si c++.


In regulament scrie ca se vor folosit compilatoare separate : gcc si g++. imi pare rau ca n-am citit  regulamentul integral.
Citisem doar ca la concursul propriu-zis se va folosi oji kit 2cu IDE-ul Mingw developer studio.
Am folosit aceste IDE cand am scris ,compilat si evaluat solutia mea si nu mi-a dat nici o eroare folosirea tipului de date long long,desi repet am folosit extensia .c  (am folosit doar biblioteca stdio.h).
Ceea ce ma face confuz e ca din cate am citit , acest IDE are compilatul mingw propriu care se ocupa si de c/c++.


 Cum rezultate /evaluarile sunt afisate pe site peste cateva zile de abia, as vrea sa stiu daca programul meu a avut o eroare de compilare(ca sa pot dormi linistit) . MULtumesc!
Memorat
skull
Client obisnuit
**

Karma: 17
Deconectat Deconectat

Mesaje: 75



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 21, 2011, 21:35:03 »

Poti vedea aici evaluarile.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines