Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: sugestie  (Citit de 3774 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Dorin
Client obisnuit
**

Karma: 7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 73



Vezi Profilul
« : Noiembrie 19, 2005, 12:58:17 »

nu ati putea sa puneti un ceas care sa arate ora exacta  dupa care va luati voi ... cel putin in timpul concursului ... sau sa arate timpul scurs sau timpul ramas near fi mai usor zic eu... Confused
Memorat

Smile ! Smile ... tomorow will be worse
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Noiembrie 19, 2005, 13:07:38 »

Din cate cred eu, ceasul dupa care se iau este unul sincronizat de pe internet... si eu am ceasul sincronizat de pe net (time.windows.com) si la ora 9 fix s-au afisat subiectele.
Daca vrei sa faci un mic experiment, posteaza un reply pe forum si vezi la ce ora zice siteul ca l-ai trimis.. si compara-l cu ceasul tau

...totusi ideea cu un ceas pe site e buna!
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Ianuarie 02, 2006, 22:12:56 »

am vazut si eu, e defazat cu vreo 10 minute... eu il am fixat dupa tvr, dupa multe ceasuri... si parca cel de la comp se ia si el dupa microsoft... dar e mereu pe langa... ce sa fie?

@dorin: uite-te la monitoru de eval pus sa faca refresh la 5 secunde si cand mai trimite cate unu o sursa (se intampla foarte des) vezi cat e ceasul lor...
Memorat
Dorin
Client obisnuit
**

Karma: 7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 73



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Ianuarie 02, 2006, 22:24:07 »

idei de a afla cat e ora exacta , am avut si eu  Cool dar ar fi fost mai bine sa fie un ceas care indica ora la fiecare refresh ,pentru ca e mult mai usor sa asa ! cel putin parerea mea Whistle
Memorat

Smile ! Smile ... tomorow will be worse
VladS
Vizitator
« Răspunde #4 : Ianuarie 03, 2006, 10:57:13 »

Cred ca poti sa te iei dupa asta http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=49. Ar merge sa puneti pe infoarena o faza ca aia de pe topcoder cu ceasu.
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #5 : Februarie 09, 2006, 23:19:39 »

Cand se deschide enuntul unei probleme, se poate afisa pe undeva si numarul de ordine al problemei ?
Memorat
gogu
Client obisnuit
**

Karma: 42
Deconectat Deconectat

Mesaje: 98



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 30, 2006, 14:02:34 »

Sistemul de reevaluare a unei probleme nu e chiar cel mai eficient.
Vad ca se evalueaza ultima sursa trimisa pentru fiecare submit facut la o problema. Ar dura mult mai putin daca ati evalua sursa fiecarui concurent decat o singura data.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines