Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Nu pricep...  (Citit de 1087 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« : Mai 13, 2010, 19:36:51 »

Am incercat cea mai simpla problema de pe site.Aia cu A+B.M-as fi descurcat,poate,si la altele (desi nu garantez nimic),insa am zis sa o incerc pe aia,fiindca invat tititul/scriere din fisier si la problema aia chiar nu aveam ce sa gresesc,decat citirea/scrierea in/din fisier.am pus codul urmator:
Cod:
#include<fstream.h>
int main(){
int a,b;
ifstream fin("adunare.in.txt");
ofstream fout("adunare.out.txt");
fin>>a>>b;
fout<<a+b;
fout.close();
return 0;}
poate e aiurea,fiindca m-am uitat pe la sursele trimise si am vazut numai freopen si muulte alte hieroglife,insa atata stiu Very Happy fstream.h . Problema este ca imi zice " Failed fopen. Missing files? " la mine pe calculator merge.Nustiu unde am gresit.nu este exclus nici ca sursa sa fie buna,si sa fi trimis fisierul gresit,sau asa ceva.Ma poate ajuta cineva?Cat mai repede,va rog,de o gramada de timp astept sa invat cat de cat sa lucerz cu fisierele ca sa pot face probleme.

Multumesc anticipat.

PS:Evaluatorul imi zice Failed fopen. Missing files? ,am uitat sa precizez,imi cer scuze.
Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 13, 2010, 19:41:44 »

Trebuie sa pui doar adunare.in fara .txt
Memorat
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 13, 2010, 19:44:34 »

Ha! Multumesc mult.Banuiam eu ca era o greseala de rasu' curcilor.Oricum, Ha! am luat 100 de puncte  Banana parca-i ziua mea Smile) Multumesc mult pentru ajutor.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines