Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 1085 Fsb  (Citit de 2565 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« : Decembrie 05, 2010, 13:48:46 »

Aici puteţi discuta despre problema Fsb.
Memorat

Am zis Mr. Green
alex23
Strain


Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 10, 2010, 17:45:48 »

Salut,

Se poate uita cineva peste ultimele surse trimise de mine la problema asta?
Primesc eroare de compilare desi l-am compilat local cu VS si gcc si nu au fost probleme.

Multumesc.
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 10, 2010, 18:49:56 »

Ai pe prima linie vreun caracter dubios.
Memorat
dornescuvlad
Nu mai tace
*****

Karma: -138
Deconectat Deconectat

Mesaje: 234



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 18, 2010, 22:46:32 »

Am o solutie alternativa pentru aceasta problema (tot O(n)).
Am voie sa completez articolul?
Memorat
eudanip
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 307
Deconectat Deconectat

Mesaje: 703



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Decembrie 19, 2010, 10:48:41 »

Nu sunt eu in masura sa decid asta dar nu cred ca e indicat sa modifici articolul. Asta ar trebui sa faca doar administratorii. Sau macar daca nu esti un administrator sa fii macar o persoana care sa se stie ca e tare la info. Asa vine orice necunoscut si vrea sa schimbe el articolul ca are o solutie care nu stim daca e corecta. Mai intai invata sa rezolvi problemele si abia dupa poti creea solutii noi.
Memorat
dornescuvlad
Nu mai tace
*****

Karma: -138
Deconectat Deconectat

Mesaje: 234



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Decembrie 19, 2010, 11:00:46 »

Ok, Chuck Norris..
De acord, sunt un necunoscut pentru ca nu fac programare de la 3 ani jumate ca tine si n-am 5 participari la JBOI, 6 premii la ONI la 14 ani neimpliniti. (apreciez treaba asta foarte mult atata timp cat nu va luati de altii, necunoscuti )
De unde stii cat de capabil sunt eu sa rezolv problemele? Si de unde stii ce trebuie sa invat si ce nu?
Din moment ce am luat 100 pe problema asta cu alta solutie, as tinde sa  cred ca e corecta. Sad
Eu am vrut sa ajut doar, pentru ca solutiia oficiala e superficial tratata si nu oricine o poate intelege..si eu pateam/patesc asa cateodata cand citesc solutii din articol.
« Ultima modificare: Decembrie 19, 2010, 11:05:49 de către Vlad Eugen Dornescu » Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 19, 2010, 11:14:36 »

Poti sa scrii. Smile

Dani, mai bine ai obiecta daca solutia lui nu e buna. E bine ca in articole sa fie prezentate mai multe alternative corecte de rezolvare a problemelor. Astfel, utilizatorii infoarena au cat mai mult de castigat.
Memorat

Am zis Mr. Green
eudanip
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 307
Deconectat Deconectat

Mesaje: 703



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 19, 2010, 14:01:42 »

Nu am vrut sa par rautacios si imi cer scuze daca a fost asa. Vroiam doar sa spun ca ar fi bine sa fie sigur pe solutia lui. Mai bine sa isi spuna solutia inante de a o pune.
Imi cer scuze din nou.
Memorat
SpiderMan
Nu mai tace
*****

Karma: -463
Deconectat Deconectat

Mesaje: 937



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Decembrie 19, 2010, 14:17:05 »

Nu am vrut sa par rautacios si imi cer scuze daca a fost asa. Vroiam doar sa spun ca ar fi bine sa fie sigur pe solutia lui. Mai bine sa isi spuna solutia inante de a o pune.
Imi cer scuze din nou.
Da, aici sunt de acord. Sa prezinte intai solutia, si daca adminii ( sau altii care sunt in masura ) cred ca e corecta, si ca nu are greseli, sa poata fi pusa.
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Decembrie 19, 2010, 16:20:24 »

[offtopic] @Spiderman si Dani: Lasati omul in pace pentru ca a procedat corect. Solutiile nu se pun pe forum pentru a nu strica distractia celorlalti (nu stiu daca ati observat dar asta e una din regulile acestei sectiuni a forumului, stiu ca multa lume o incalca insa ea exista si ar trebui respectata). Daca solutia lui nu va fi buna, adminii vor vedea acest lucru si vor scoate solutia lui de acolo. De asemenea adminii au dreptul sa vada toata sursele trimise Tongue, deci paul inainte de a ii da aprobarea sa scrie solutia putea sa se uite pe sursa lui si sa vada daca e sau nu buna (nu stiu daca chiar a facut asta dar nu are importanta). O sa va rog ca de acum incolo sa nu mai folositi forumul infoarena pentru dispute personale si sa va respectati colegii de studiu oricine ar fi acestia. Daca vreti sa va certati folositi IM/Hi5 sau alte instrumente  care au fost facute pentru asa ceva, nu infoarena. Infoarena a fost facuta pentru a ajuta elevii sa devina mai buni la informatica, daca postul nu are ca scop acest lucru atunci o sa va rog sa il tineti pentru voi.
« Ultima modificare: Decembrie 21, 2010, 00:26:02 de către Bogdan-Cristian Tataroiu » Memorat
lucametehau
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 33



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : August 18, 2016, 10:07:46 »

Buna ziua!

Am facut problema, dar nu stiu cum sa o fac mai putin de O(n^2). Brick wall

Explicatii:

1)Am pus in loc de 0->1 si 1->-1

2)Am calculat in vectorul S suma elementelor de la pozitia 1...i.

3)Am facut un for de la -n la n si am adugat sol(x)*(sol(x)-1)/2.

4)Functia sol(x) returneaza numarul de numere din vectorul S egale cu x.(S=x)

Nu da ca timp si nici corect!

Ma poate ajuta cineva??
 Brick wall Brick wall Brick wall
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines