Pagini: 1 [2] 3 4   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 009 Tabela  (Citit de 29444 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
infriciu
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Mai 16, 2005, 08:04:38 »

imi cer scuze in numele lui raxvan ala ... da... il cunosc... e d kkt... da nu-l bagati in seama k saracu are ceva probleme psihice  Boo hoo!  oricum o sa-l pocnesc pt ce o scris pe forum
Memorat
Dark_Raxvan
Strain


Karma: -14
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Mai 16, 2005, 08:32:10 »

lol . Locul asa e de discutat despre Tabela.  Shame on you
Memorat
horax
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #27 : Mai 16, 2005, 09:03:13 »

Deci draga Razvane atunci tu eshti primul care ai luat-o razna cu intelectu tau.
Tot ce ai reusit e ca te-ai facut de ras pe acest forum.
Memorat

Horax
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Mai 16, 2005, 10:11:16 »

Daca tot s-a desconspirat solutia oficiala, pentru cei care vreau o demonstratie si nu numai impresiile lui razvan care probabil a auzit si el de undeva doar de formula, dar nu are nici un argument pt ea, vedeti in "Probleme neelementare tratate elementar" Iaglom Iaglom (e o carte destul de veche, dar se gasete la biblioteca) exista o demonstratie pt aceasta problema si are vreo doua pagini, eu am citit-o odata si am inteles-o atunci dar acum nu o mai tin minte. Oricum cartea are o gramada de probleme interesante si ar trebui citita ca pregatire pt olimpiada.
Memorat
calinux
Strain
*

Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 42



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Mai 16, 2005, 11:41:10 »

Mersi pentru informatie. Chiar o sa caut cartea ca suna foarte utila.  wink

Bafta in continuare!
Memorat

"And all that is now,
And all that is gone,
And all that's to come,
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon"
The Dark Side of The Moon - Pink Floyd
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Mai 18, 2005, 14:49:30 »

razvan:
cand iti zice cineva ca esti beat, nu trebuie sa il crezi, cand iti zic doi...te duci si te culci. Tie deja ti-au zis vreo 4 ca esti prost  Shame on you  Silenced
Memorat
minerva
Vizitator
« Răspunde #31 : Mai 18, 2005, 15:01:53 »

Razvan:
buna! Sunt sora lui Dobre si m-am inregistrat la forum doar ca sa iti zic ca si eu cred ca esti... citeste si tu ce a scris frate-meo cu un mesaj mai sus
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #32 : Mai 18, 2005, 15:27:22 »

interesanta situatie..

..oricum, sunt altii mult mai * ca razvan.. nu trebuie sa umpleti forumul luandu-va de el.. mai ales ca aici ar trebui discutata problema Tabela, nu micile probleme ale unui membru
Memorat
Dark_Raxvan
Strain


Karma: -14
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Mai 19, 2005, 19:51:43 »

Totul era doar o gluma si sory pentru situatzia creata.Pe viitor nu o sa monopolizez discutzia despre mine.Imi cer scuze tuturor.
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34 : Decembrie 13, 2005, 21:18:14 »

fara suparare, citisem faza cu xoru intr-o carte si am incercat-o inainte sa citesc pe forum si... ghici ce ! am luat 0  Brick wall  stie cineva DE CE?
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Decembrie 13, 2005, 23:45:16 »

NU
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
cristi8
Vizitator
« Răspunde #36 : Decembrie 14, 2005, 15:26:03 »

poate nu ai decrementat numerele.
sau nu ai nimerit fisierul de iesire si ai scris in alta parte.
sau poate ai incercat sa citesti din alta parte.
sau poate ai gresit semnul de XOR ('^')

1, 2, 3 sau 4 ?

oricum, iti recomand sa rezolvi problema si logaritmic..
Memorat
LucAnd
Strain
*

Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Decembrie 16, 2005, 18:23:02 »

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

is blocat , faina rezolvare , acuma ma uit si eu peste problema , si nu imi vine sa cred ce faina e rezolvarea , pls puneti undeva pe infoarena demonstratia ca pe mine m-o lasat rece , si poate posteaza careva pe forum solutia in log n ca oricum nu o mai cauta nimeni si is curios sa vad care e
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Decembrie 16, 2005, 19:24:50 »

Solutia e O(log4 N) nu n log n... Fa si tu matricea aia pe dimensiuni mari si o sa vezi unele simetrii... E super frumoasa si rezolvarea in log4 N:P Ar fi bine s-o cauti singur, decat sa ceri solutia altcuiva...
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #39 : Decembrie 16, 2005, 21:52:51 »

Mersi, Bogdane, am vazut si eu simetrii si alte chestii... dar de ce sa rezolv in log4(n) cand pot rezolva... intr-un singur pas?!?
By the way, nu decrementam numerele... si stie cineva daca cartea aia cu demonstratia se mai poate gasi pe undeva?

Ma inclin Pray in fata audientei si a celui care a descoperit formula
Memorat
LucAnd
Strain
*

Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Decembrie 17, 2005, 08:10:21 »

am facut deja matirucea pe dimensiuni marisoare si am obeservat foarte multele simetrii , repetiitii si astfel de chestii dar daca m-as apuca sa caut rezolvarea m-as simti ca si cum as face ceva fara sens , totusi am sa ma uit sa vad daca imi vin idei
Memorat
andreit1
Vizitator
« Răspunde #41 : Decembrie 17, 2005, 08:52:20 »

Nu vad ce e asa de fara sens in a rezolva o problema intr-un mod algoritmic. Fara sens mi se pare sa iei 100 puncte pe o formula nedemonstrata sau, mai mult, pe care nu ai observat-o tu.
Memorat
thestick
Client obisnuit
**

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 68



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #42 : Decembrie 20, 2005, 20:58:48 »

nu imi place;
orice retard , care stie sintaxa de c / pascal si putina matematica . poate sa rezolve juma din problemele din arhiva de probleme numa cu ajutorul forumului. tampenie mare
Memorat

VladS
Vizitator
« Răspunde #43 : Decembrie 20, 2005, 21:20:33 »

Nu inteleg ce vrei sa spui. Oricum nu ai dreptate : jumatate din probleme reprezinta 8300 puncte. Si pana acuma sunt 20 oameni cu 8300.  Tongue
Btw tu nu ai vazut acm.timus.ru ?

PS: Imi place ca acest topic dedicat problemei tabela a devenit un fel de cafenea
Memorat
ditzone
Vizitator
« Răspunde #44 : Decembrie 20, 2005, 21:33:42 »

Si chiar daca s-ar rezolva jumatate din probleme cum zice batzu... (ceea ce nu cred ca e adevarat) ... mai ramane jumatate de arhiva care si aia e ceva... plus ca cine e interesat... recurge la forum doar cand este adevarata nevoie... si se mai gandeste si el un pic.. si se invata multe asa.. parerea mea...
Memorat
u-92
Vizitator
« Răspunde #45 : Decembrie 20, 2005, 21:36:46 »

pai cam asta e ideea forum`ului.. sa se ofere sfaturi de rezolvare.. dar nu e cum zici tu

oricum, rezolva tu cealalta jumatate Tongue

ps: sorry ca sunt off
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #46 : Decembrie 21, 2005, 18:35:14 »

Oricum, de la mine incepuse vorbaria... chestia cu xor o stiam nu de pe forum, dar uitasem formula... am dat de problema, am incercat,  am luat 0 (era de asteptat...) am citit tot, iar am luat 0(moment de  Brick wall ) si pe urma m-am uitat in cartea unde vazusem formula prima data... si a mers Very Happy
De ce sa nu folosim o rezolvare perfecta dar nedemonstrata? si nu ma refer pt ca sa luam puncte aici, pe infoarena, ci la concursuri la care participi... cum sa zic, fara sa fie pe net...
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Decembrie 21, 2005, 18:38:57 »

In Probleme neelementare tratate elementar, Iaglom Iaglom, apare solutia cu demonstratia de vreo 2 pagini, nu stiu daca e vreo demonstratie mai simpla si intuitiva, dupa ce am citit problema printr-a 11-a ma gandeam si eu sa o dau intr-un concurs ca e interesanta, dar e mai bine asa intr-o arhiva pt concursuri sunt potrivite problemele in care mai si implementezi ceva.
Memorat
the_godfather
Strain
*

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Februarie 07, 2006, 21:45:04 »

Imi explica si mie cineva va rog ce inseamna decrementare?
Decrementarea a doua numere?
Multumesc! :cry:
Memorat
u-92
Vizitator
« Răspunde #49 : Februarie 07, 2006, 21:56:22 »

decrementare, adica scazi o unitate din valoarea variabilei (a--)
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines