Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: va rog sa ma ajutati(cu sugestii si propuneri)  (Citit de 1197 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
dutuv
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« : Decembrie 07, 2008, 15:13:51 »

salut! sunt in clasa a 10 a si fac informatica din clasa a 9 a la un liceu cu mate-info( intensiv info) cerintele sunt foarte mari si nu prea fac  fata d'oh!!am cam ramas in urma! cum pot invata mai usor informatica ? astept mesajele dumneavoastra Smile Think
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 07, 2008, 17:11:30 »

salut! sunt in clasa a 10 a si fac informatica din clasa a 9 a la un liceu cu mate-info( intensiv info) cerintele sunt foarte mari si nu prea fac  fata d'oh!!am cam ramas in urma! cum pot invata mai usor informatica ? astept mesajele dumneavoastra Smile Think

In mod normal, ca sa inveti informatica usor, trebuie sa iti placa. Incepe cu algoritmii fundamentali, si continua cu probleme din ce in ce mai dificile. E bine sa iei din nou toate capitolele alea la care ai ramas in urma, si care au fost predate in scoala. Invata logic, incearca sa intelegi ce e acolo, ca altfel nu faci nimic. Pentru a invata informatica, trebuie sa iti sacrifici timpul tau liber [ cel putin partial ].
Memorat
sigrid
De-al casei
***

Karma: 61
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 07, 2008, 17:56:29 »

La ce capitole nu te descuri prea bine? Daca ai nevoie incerc sa-ti mai explic si eu cate ceva in limita timpului disponibil. Lasa un mesaj personal cu lucrurile care-ti sunt neclare  Smile.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines