Pagini: 1 2 [3]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Filme  (Citit de 20892 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #50 : Septembrie 22, 2007, 05:15:23 »

Pregatiti-va ca o sa apara Saw 4.  Fighting  Tongue
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #51 : Septembrie 22, 2007, 05:45:38 »

Pt  cine nu a vazut Saw 1: e ala din mijloc baaai
Pt cine nu a vazut star wars: ala era tacsu
Pt cine nu a vazut fight club: e un om cu personalitate dubla
Pt cine nu a vazut suspecti de serviciu: keizer soze e handicapatu
Pt cine nu a vazut 6th sense: bruce willis era mort
Pt cine nu a vazut the others: ei erau the others de fapt
« Ultima modificare: Septembrie 22, 2007, 10:56:33 de către Cosmin Negruseri » Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #52 : Septembrie 22, 2007, 08:59:16 »

ala mic negru de respira greu...  Very Happy

era Razvan Lucescu
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #53 : Octombrie 10, 2007, 17:51:43 »

seria bourne e foarte tare (pentru un film de actiune)... merita toate vazute (identity, supremacy, ultimatum).

mi se pare interesant ca e unul dintre putinele filme care are continuarea cel putin la fel de buna ca primul (notele pe imdb sunt in ordine 7.5, 7.5, 8.4)
Memorat
peanutz
Nu mai tace
*****

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 296



Vezi Profilul
« Răspunde #54 : Octombrie 10, 2007, 18:58:25 »

Daca tot a venit vorba de note, American History X are 8.5 pe imdb, tare rau filmu..
Memorat

....staind....
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #55 : Octombrie 10, 2007, 21:36:49 »

   Filme faine de care nu a amintit nimeni : Catch me if u can(drama) , The Aviator(drama) , The prestige(drama) , Forrest Gump(drama), Raging Bull(drama) , Half Nelson(drama , aduce cu Tazi driver) , Sideways(comedie-drama), Interview(drama),Blood diamonds(adventure) , Mystic river(drama)  , Resident evil (sf), The Notebook (drama) , Stay(drama) si 2001-A space odyssey (cel mai fain sf dupa star wars)
Memorat
DITzoneC
Nu mai tace
*****

Karma: 301
Deconectat Deconectat

Mesaje: 962



Vezi Profilul
« Răspunde #56 : Octombrie 10, 2007, 22:46:05 »

In ultima vreme am trecut la vizionarea(sau revizionarea) serialelor de comedie Smile

Friends, How i met your mother, Joey, Seinfeld, Married with children.
Memorat
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #57 : Octombrie 10, 2007, 23:00:36 »

Mie imi place Family Guy  peacefingers
Memorat
DITzoneC
Nu mai tace
*****

Karma: 301
Deconectat Deconectat

Mesaje: 962



Vezi Profilul
« Răspunde #58 : Octombrie 10, 2007, 23:09:38 »

Merg si American Dad, South Park, Simpsons... Poate o sa bag si Futurama candva Smile
Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #59 : Octombrie 11, 2007, 12:40:27 »

"The Pianist" al lui Roman Polanski e marfa (nu chiar atat de marfa ca si cartea scrisa de Wladyslaw Szpillmann, though...), "Swordfish" cu Hale Berry , "1408" scrisa dupa nuvela lui Stephen King, "Tacerea Mieilor" (1, 2) cu Sir Anthony Hopkins, "Killing me softly" cu Heather Graham.

Cam astea imi vin in minte acum Tongue
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #60 : Noiembrie 04, 2007, 00:54:36 »

Comedie : "The animal" (2001)  Rolling on the Floor Laughing
http://imdb.com/gallery/ss/0255798/Ss/0255798/an_poster.jpg.html?hint=tt0255798
Memorat
byndrsn
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 72



Vezi Profilul
« Răspunde #61 : Noiembrie 04, 2007, 04:14:02 »

Yes Minister (British comedy, sitcom)

Memorat
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #62 : Iulie 01, 2008, 22:15:22 »

În „Zeitgeist” vei afla că nu foarte departe în viitor globul va fi condus de o singură mare putere. O lume care duce un război cu ea însăşi este „doomed”. Vei vedea că războaiele sunt doar mijloace pentru a avea bani mulţi, deci pentru a avea putere. 9/11 e, după cum ştim cu toţii, o manipulare. Filmul va arăta că 9/11 înseamnă scufundarea vasului Louisiana (WWI), Pearl Harbour (WWII), un atac, menţionat ca inexistent, după intrarea în război cu Vietnamul. Oamenii vor dori „siguranţă”, şi astfel vor dori să deţină asupra lor (paşaport ori implant) un microcip care le permite familiei să afle unde sunt. Acesta e pasul următor, când vei fi urmărit din proprie iniţiativă. Orizontul e negru.

Sunt şi soluţii...

M-am mai gândit. După cum Al-Qaeda (sau cum se scrie) poate fi un concept, la fel de bine poate fi şi acest film o idee frumoasă. Totuşi, e foarte plauzibil ce spun...
« Ultima modificare: Iulie 12, 2008, 12:19:48 de către Marius Stroe » Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
megabyte
Client obisnuit
**

Karma: 45
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #63 : Iulie 12, 2008, 20:06:11 »

  Sunt multe documentare de genul asta pe site-uri cum ar fi http://www.infowars.com/ si http://www.prisonplanet.com/ , dar mi-am dat seama ca daca ma uit prea mult la ele incep sa devin paranoic. Nu stiu daca am mai mentionat pe undeva , dar mi-au placut foarte mult stand up-urile lui George Carlin(RIP) pe care le gasiti aici: http://video.google.com/videosearch?q=george+carlin&sitesearch=#q=george%20carlin&sitesearch=&dur=3 . Un alt documentar care merita vazut ii "Who killed the electric car?" , aici gasiti trailer-ul: http://www.youtube.com/watch?v=MSBykAngDpY
 Vizionare placuta  Very Happy
Memorat

Toate computerele asteapta cu aceeasi viteza.
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #64 : Iulie 13, 2008, 21:12:02 »

megabyte, măcar îţi poţi face o idee despre ce se poate întâmpla. E clar că nu se ştie nimic sigur la nivel micro, dar la fel de clar e că orice e posibil. O poţi lua razna dacă crezi tot ce se spune. Dacă filtrezi, nu. Iar dacă simţi că o iei razna, nu înseamnă că putem desconsidera scenariile acestea. Poate mă vei întreba ce pot face. Îţi voi răspunde că nu e nimic de făcut practic, ci doar să fii educat, să fii conştient.
Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
TrumpCard
Strain


Karma: -3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Iulie 15, 2008, 13:31:29 »

Am vazut si "Zeitgeist" si "Who killed the electric car?". Ambele mi s-au parut interesante si extrem de bine realizate din punct de vedere al informatiei pe care sunt bazate. Insa m-a deranjat ca prima parte, spre final, a devenit prea subiectiva. Tot ce ziceau cum ca nu ar fi existat Iisus de exemplu era bazat pe sugestii nu pe dovezi. Practic, toata ideea cum ca religia crestina are temelii false este prea putin sustinuta de dovezile lor ca sa fie plauzibila. Tine doar de spectator daca alege sa creada sau nu in crestinism. Totusi, partile 2 si 3 au o credibilitate mai mare. Sunt curios ce va aduce Zeitgeist Addenda din octombrie.
Oricum ar fi, cred ca ideea producatorilor este aceea de a indrazni sa preia controlul asupra vietii lor si sa se implice mai mult in ceea ce se intampla, nu sa lase totul in mainile politicienilor.
Cat despre filmul cu masina electrica, nu e o noutate ca tehnologiile care au promovat alta sursa de energie pentru transport decat combustibili fosili au fost mereu respinse. Insa incetul cu incetul vor fi introduse peste tot oricare ar fi eforturile facute de jucatorii mari din industria petrolului.
Memorat
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #66 : Iulie 15, 2008, 15:37:50 »

Se prea poate să fie amestecat 90% adevăr şi 10% minciună, care e o combinaţie pe care toţi sunt dispuşi să o creadă în totalitate. Părţile cu religia mi se par dubioase. Dar un lucru e clar, religia nu a fost folosită cum trebuie. Poate nu e ce spun ei, dar nu nici ce ar trebui să fie.
Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
TrumpCard
Strain


Karma: -3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #67 : Iulie 16, 2008, 06:30:45 »

Dar un lucru e clar, religia nu a fost folosită cum trebuie. Poate nu e ce spun ei, dar nu nici ce ar trebui să fie.
Acum imi cer scuze de off topic, dar daca tot am ajuns aici de ce sa nu continuam?
Perfect de acord cu tine. Religia, o data cu trecerea timpului, a fost transformata incetul cu incetul intr-o modalitate de a controla oamenii. Asa-zisele "fete bisericesti" au introdus tot felul de idei cum ca pentru a fi un bun crestin trebuie sa stai sa postesti si sa te abtii de la tot, iar in caz contrar vine Dumnezeu si te trazneste asa pe strada. Ori asta se potriveste pesfect cu crestinismul....din Vechiul Testament.
Oricine isi mai aminteste primele lectii de religie cu siguranta isi aduce aminte si de faptul ca prima minune a lui Iisus a fost sa transforme apa in vin. E o dovada ca nu trebuie sa fim cu totii niste calugari si sa ne abtinem de la tot ca sa fim buni crestini, trebuie doar sa nu intrecem masura in nimic. Si chiar daca gresim nu trebuie sa ne uitam in jur sa vedem de unde vine fulgerul ca pana la urma suntem total liberi in viata asta si judecati vom fi abia dupa.


Revenind la subiectul filme, consider ca Stay (2005) a fost un film foarte interesant, in mare parte datorita faptului ca tema centrala are foarte mult de-a face cu psihologia.
Insa pentru rasete imi vine in minte Homie Spumoni (2006). Daca lasi deoparte umorul poti trage concluzia ca e cam rasist, dar din asta rezulta umorul practic si referintele la alte etnii si rase nu sunt de asa natura incat sa deranjeze.
Tot asa ca sa iti umpli timpul cu ceva ar fi Hancock (2008). E un amestec de actiune-SF cu elemente umoristice. Nu are cine stie ce profunzime, dar ideea centrala e interesanta si scenariul e facut incat sa iti mentina interesul o ora si jumatate cat dureaza filmul.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #68 : Iulie 16, 2008, 06:38:32 »

"Hancock" e un film cu efecte, dar fara mesaj.
Va recomand "Little Miss Sunshine" Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
sigrid
De-al casei
***

Karma: 61
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #69 : Iulie 16, 2008, 09:43:18 »

Un film care mi-a placut foarte mult (desi probabil multi dintre voi l-ati vazut) este "A beautiful mind".

Ce s-ar putea sa nu fi vazut -si iarasi recomand- "With honors" si "Beyons Borders".

Enjoy  Smile
Memorat
c_e_manu
Nu mai tace
*****

Karma: 56
Deconectat Deconectat

Mesaje: 243



Vezi Profilul
« Răspunde #70 : Iulie 16, 2008, 12:24:30 »

Un film ce mi s-a parut mie interesant este The Bank Job, cu Jason Statham, tipul din The Transporter. Tongue
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #71 : Iulie 16, 2008, 22:54:49 »

poate il stiti cu toti: the shawshank redemption... http://www.imdb.com/title/tt0111161/
cel mai tare dupa parerea mea  Ok
Memorat
byndrsn
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 72



Vezi Profilul
« Răspunde #72 : Iulie 17, 2008, 14:25:32 »

The Apartment (http://www.imdb.com/title/tt0053604/)
Memorat
Pagini: 1 2 [3]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines