Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre matrici  (Citit de 4106 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Claudiugeorge
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« : Februarie 07, 2008, 19:31:25 »

As vrea sa ma ajutati si pe mine.Sunt in clasa a IX-a si ma duc la OJI.Nimic in neregula,fac probleme la liceu cu dirigu'(care e profu' de info Very Happy)si ne iese pana la urma.Dar ne-a luat prea repede cu probleme dificile si nu am inteles matricile Think.Daca stiti link-uri sau dak aveti materiale va rog frumos sa le postati sau sa le trimiteti pe mail la [email protected].Orice material despre matrici(citire,transformare in vectori)si nu strica nici despre vectori k as vrea sa ocup si eu un loc cat de cat bun :oops:k de a muncit mult dirigu cu mine si oricum imi place ff mult informatica.Deci,daca aveti,v-as fi foarte recunoscator.
Si,sa nu uit,lucrez in Turbo Pascal.
« Ultima modificare: Februarie 07, 2008, 22:24:23 de către Costea George-Claudiu » Memorat
Darth_Niculus
De-al casei
***

Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 143



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 07, 2008, 20:06:51 »

Google it
Memorat
Claudiugeorge
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 07, 2008, 20:12:41 »

Mersi  mult Darth_Niculus pentru interes dar am cautat si nu prea se gasesc referate sau ceva de genu..Oricum ms.  Smile
Memorat
Darth_Niculus
De-al casei
***

Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 143



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 07, 2008, 20:16:39 »

spune-mi Nicu... si observ ca ai avut o reactie placuta. Hm... sa vedem ce gasesc eu pe google:
Despre vectori: http://www.augustcouncil.com/~tgibson/tutorial/arr.html
Despre vectori&matrici: http://www.learn-programming.za.net/programming_cpp_learn06.html
Ah uite pana si pe wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Array
si sunt convins ca se gasesc mult mai multe
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Februarie 07, 2008, 20:17:44 »

De obicei, chestiile legate de teorie, si lucruri elementare, se gasesc prin manualele scolii. Daca esti la info intensiv, sigur ai vectori si matrici in manualul de`a-9 a [de asemenea gasesti si probleme]. Daca nu, sfatul meu e sa incerci sa faci rost de asemenea cartzi [cel mai bine ar fi culegeri], sau, eventual, sa ii spui profului de info ceea ce nu intelegi, sau ceea ce ai vrea tu sa aprofundezi mai mult. Spor!  Thumb up
Memorat
Claudiugeorge
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Februarie 07, 2008, 20:24:49 »

ms mult la amandoi.va raman dator Very Happy =D>am uitat sa spun ceva,dar e vina mea:lucrez in Turbo Pascal.oricum pe wikipedia a fost bine am mai inteles.ms mult inca o data.
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Februarie 07, 2008, 21:03:20 »

ms mult la amandoi.va raman dator Very Happy =D>am uitat sa spun ceva,dar e vina mea:lucrez in Turbo Pascal.oricum pe wikipedia a fost bine am mai inteles.ms mult inca o data.

Parearea mea e sa te apuci de c++. E mai bine sa incepi cu c++-ul. Iti ofera multe avantaje. Si oricum, il inveti foarte repede...nu iti trebuie decat 2-3 modele... instructiunile sunt aproape echivalente cu cele din Pascal [difera sintaxa, normal].  Thumb up
Memorat
Claudiugeorge
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Februarie 07, 2008, 21:11:36 »

Am vazut Florian, dar acum am inceput cu Pascal ca asa am facut la clasa si nu pot sa incep cu altceva, cel putin nu acum.Trebuie prima data sa invat bine, bine de tot Pascalul si dupa aceea ma apuc si de C++. Oricum, acum la olimpiada fac in Pascal ca nici nu prea mai e foarte mult timp si trebuie sa-mi rezolv "neintelegerile" cu vectori si matrici (OJI e pe 15 sau 16 martie din cate stiu).
« Ultima modificare: Februarie 07, 2008, 21:14:15 de către Andrei Grigorean » Memorat
Sycron
Client obisnuit
**

Karma: -141
Deconectat Deconectat

Mesaje: 66



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 05, 2008, 22:59:23 »

15 martie , sambata cred... Smile ..
salutare , viitor coleg de OJI.. Very Happy

Pascalul este un limbaj care te invata cei cu programarea...intelegi usor, lizibilatate ,chestii
apuca-te de c++ , nu ai nimic de pierdut, ba din contra ai o "arma" importanta... STL-ul ...
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines