Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: olimpiade  (Citit de 2952 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« : Noiembrie 13, 2004, 19:04:09 »

Cand incepe Olimpiada Nationala Question  Question  Question  Exclamation  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Noiembrie 13, 2004, 19:43:44 »

Mai e o iarna grea pana atunci.. Tongue

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Noiembrie 13, 2004, 23:02:33 »

Thats a frightful thought :lol:
Pai am inteles ca O.N.I. incepe mai devreme anu asta. Ajea se aude pe la mine prin cartier  Tongue
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
ema
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Ianuarie 28, 2005, 17:08:57 »

la olimpiada subiectele de a XI-a sunt comune cu a XII-a. Asadar, un elev de a XI-a trebuie sa fi parcurs toata materia deja? Sau cam cum stau lucrurile? (pentru OJI intreb...ca pana la ONI mai este... wink )
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Ianuarie 29, 2005, 08:13:22 »

Puteti sa-mi spuneti si mie la ce ora este olimpiada pe sectorul 1 la clasa a 7-a? Sunt repartizat la liceul Creanga da nu stiu ora Embarassed
Memorat
diac_paul
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 210



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Ianuarie 29, 2005, 13:11:32 »

Da, subiectele sunt comune pt clasele XI-XII. Asta si la olimpiada municipala (cel putin in iasi), si la judeteana si nationala (asta in toata tara, sigur). Cred ca sunt 2 motive pt acest lucru:
1) materia de clasa a 12-a nu contine algoritmica ci baze de date (probabil fox sau alteprograme...) sau alte chestii, deci defapt pt olimpiada, la clasele 11-12 e doar materia de-a 11.
2) cei de clasa a 12-a nu sunt chiar asa de "avantajati" de anul in plus pt ca ei au bacalaureatul si iti dai seama ca le e mai greu sa se pregateasca si pt olimpiada.
    La OJI, in judetul iasi (de altele nu stiu sigur), premiile si mentiunile, ca si selectia celor care se duc la ONI, se face in functie de clasamentul comun al celor doua clase.
    La ONI, desi sunt aceeleasi subiecte sunt doua clasamente diferite pt a 11-a si a 12-a si premiile si mentiunile se dau separat.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines