Pagini: 1 [2]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Linux Vs. Windows - Timp de executie  (Citit de 13526 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
mindphobia
Vizitator
« Răspunde #25 : Martie 08, 2005, 18:38:44 »

Tu ai spus:

Citat
intrgul sistem d alocare a mem p windows mi se pare cam dubios.!?!


Aceasta este o parere. Recunosc ca subiectul acestui thread nu este "sistemul de alocare a memoriei pe Windows", dar (asa cum chiar tu ai spus) daca tot vii si faci o asemenea afirmatie ar fi bine sa o si sustii cu argumente. De ce ti se pare dubios? Doar pentru ca ai auzit in folclor ca Linux rulz si Windows sucks? Daca da, sorry: nu pot sa-l accept ca pe un argument. Pana nu o sustii cu argumente, nu pot decat sa te contrazic in aceeasi maniera: nu este dubios. Smile

Spui ca ai analizat asta vara codul pentru sistemul alocare a memoriei pe Windows. Iti propun (in timpul liber, daca doresti) sa scrii si sa publici o lucrare in care sa argumentezi (pe baza analizei tale) de ce ti se pare dubios. Pana atunci, afirmatia ta e doar o afirmatie specifica diletantilor.
Memorat
fbkk
Client obisnuit
**

Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 72



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Martie 08, 2005, 23:58:27 »

Corect, s-ar putea sa fie interesant un articol pe vre-un forum "Alocarea memoriei pe WIN".
Dupa cum am spus, e nevoie de cunostinte vaste pentru a intelege codul respectiv in totalitate, dar cred ca putem sa ne facem o idee aproximativa a ceea ce se petrece acolo.
Totusi, sa inteleg alocarea mem pe Win nu e in topul prioritatilor mele, dar probabil, dupa ONI,o sa "fac sapaturi" , si tot ce gasesc interesant , o sa fiti primii care afla

Sper ca MicroSoftu' sa nu aiba nimic de obiectat Wink
Memorat

No one should have to code the same thing twice !
mindphobia
Vizitator
« Răspunde #27 : Martie 09, 2005, 00:02:00 »

Citat din mesajul lui: fbkk

Dupa cum am spus, e nevoie de cunostinte vaste pentru a intelege codul respectiv in totalitate, dar cred ca putem sa ne facem o idee aproximativa a ceea ce se petrece acolo.


Adica putem sa presupunem?

Citat
Totusi, sa inteleg alocarea mem pe Win nu e in topul prioritatilor mele, dar probabil, dupa ONI,o sa "fac sapaturi" , si tot ce gasesc interesant , o sa fiti primii care afla


Sa intelegem de aici ca atunci cand ai spus ca e dubios ai vorbit in necunostinta de cauza? Penibil.
Memorat
asoare_13
Vizitator
« Răspunde #28 : Martie 09, 2005, 22:48:34 »

Smile lol, kiar imi place discutia asta...

intotdeauna "Linux vs Windows" provoaca debate-uri fara sfarsit Tongue
Memorat
malex
Client obisnuit
**

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Martie 09, 2005, 23:14:21 »

Mie sincer imi place Windows-ul.. ma multumesc cu mai incet:) am avut si eu linux instalat, dar nu prea stiam ce sa fac si ma plictiseam:) Cred ca problema cea mai mare pentru linux a fost ca nu am gasit driver pentru Creative Audigy... Oricum dupa parerea mea fiecare alege ce vrea... daca vreti sa continuati pe servere si pe dezvoltarea Linuxului alegeti LINUX.. daca vreti sa traiti o viata (virtuala) obisnuita cu erori si reinstalari saptamanale si lunare unde insa aveti libertatea cea mai mare (inclusiv toti virusii sa va infecteze calculatorul) alegeti WINDOWS:)) Eu aleg varianta a 2a... Dar mai am timp sa ma razgandesc... E bine ca C++ din windows e acelasi cu C++ din linux:) (ma refer la comenzi)...

SI inca ceva, daca vreti un sistem de operare care sa va placa: MAKE YOUR OWN:)

PS: Astept convingeri sa trec si yo pe linux:) Incercati sa incepeti cu un link pt driveurul de la Creative Audigy si poate o sa incerc;)
Memorat

Programarea e frumoasa daca o inveti logic..
llucky
Strain


Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Martie 21, 2005, 20:56:15 »

cemi place ca tot timpu cand cineva propune o discutie pe tema windows vs linux se ajunge la o chestie de vreo 4 pag si pana la urma toti se hotarasc ca nu are sens fiindca oricum e o chestie de gust si cei care folosesc linux nu vor renunta la el si cei care folosesc windows si sunt destepti vor trece in cele din urma pe linux  Twisted Evil  Very Happy pace
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #31 : Martie 21, 2005, 21:39:11 »

Citat din mesajul lui: llucky
... cei care folosesc windows si sunt destepti vor trece in cele din urma pe linux  Twisted Evil  Very Happy pace

se pare ca vrei sa lansezi din nou discutia  Very Happy
Memorat
Pagini: 1 [2]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines