Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Tot eu :D  (Citit de 2075 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« : Februarie 25, 2010, 21:58:27 »

Salutari,tot eu umplu forumul de intrebari prostesti Tongue Ma poate ajuta cineva cu,cateva exercitii cu ajutorul carora sa bag la cap funtiile recursive? (in cartea pe care o folosesc eu pentru a invata C++ nu sunt decat 3 exercitii...).V-as ruga sa fie si un sexercitiu sau doua simple,pentru a-mi "forma ochiul",si a vedea cand este nevoie de functii recursive sau nu.
Si,ca sa nu las oamenii de pe infoarena sa isi vada de treaba,mai am o intrebare Tongue As putea folosi de acum inainte acest topic pentru intrebarile mele,care,in mare parte,vor fi cereri de probleme care sa se axeze mai mult pe o anumita parte a limbajului C++?
PS:Scuze ca va deranjez,insa chiar nu am de unde sa fac rost de exerciti...eventual daca mi-ati putea recomanda o culegere,in care exercitiile sa fie structurate dupa cunostintele necesare pentru a le rezolva,ar fii perfect(adica sa fie un capitol cu funtii,in care sa fie exercitii cu functii,un capitol cu vectori in care sa fie exercitii numai cu vectori,si asa mai departe). Multumesc anticipat Tongue
Memorat
popoiu.george
Vorbaret
****

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 162



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 25, 2010, 22:26:37 »

Manualele scrise de Tudor Sorin sunt excelente pentru inceput. Poti sa te uiti la cuprins pe site-ul editurii.

http://www.ls-infomat.ro/
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 25, 2010, 23:37:54 »

Discutia imi suna deja a monolog al unui utilizator facut de pe mai multe conturi. In orice caz, revizuiti-va limbajul.

Incepand de la urmatorul post voi sterge continutul mesajelor inadecvate.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 04, 2010, 20:26:32 »

Mesajele care nu aveau legatura cu subiectul au fost sterse.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines