Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 842 Fotbal  (Citit de 2906 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
astronomy
Nu mai tace
*****

Karma: 204
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« : Aprilie 05, 2009, 11:28:14 »

Aici puteti discuta despre problema Fotbal.
Memorat
AnDrEwBoY
Strain
*

Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 05, 2009, 16:52:53 »

O idee?
Memorat
rupra
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 06, 2009, 22:11:25 »

o mica nedumerire un pic cam ciudata:
Ce se intampla in cazul unui ciclu? ( sau nu exista asemenea teste folosite la evaluare? )
pt exemplul:
Cod:
3
1 2 0 1
2 3 0 1
1 3 1 0
cred ca ar da
Cod:
1 3
1 3
1 3
dar e ciudat ca avand in vedere meciurile directe nu pot fi pe acelasi loc.

Memorat
AnDrEwBoY
Strain
*

Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 06, 2009, 22:36:43 »

Se precizeaza ca in acest caz se va da practic cu banul.Avand in vedere aceasta situatie tu trebuie sa spui in acest cazuri pozitia minima si maxima unde se pot afla fiecare ,in cazul de fata fiecare va putea fi pe oricare dintre pozitiile 1 ,2,3 , deci pozitia minima va fi 1 si maxima 3.
Memorat
vaduz
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 07, 2009, 20:44:01 »

Pentru a rezolva problema cel mai bine este sa se "studieze"  orice clasament detaliat de fotbal "real", solutia fiind in acel tabel.
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 07, 2009, 20:51:28 »

Pentru a rezolva problema cel mai bine este sa se "studieze"  orice clasament detaliat de fotbal "real", solutia fiind in acel tabel.
Poti sa incerci sa furnizezi astfel de sfaturi si pe timp de concurs... Poate vei lua maxim de puncte, macar pentru originalitate  Thumb up
Memorat
vaduz
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 07, 2009, 20:57:09 »

Cum adica si pe timp de concurs ? ( in concursul de duminica problema trimisa cu aceasta idee a fost de 100 p )
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Aprilie 07, 2009, 20:58:37 »

Cum adica si pe timp de concurs ? ( in concursul de duminica problema trimisa cu aceasta idee a fost de 100 p )

Era ironic.  Smile
Memorat
vaduz
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Aprilie 07, 2009, 21:29:47 »

Pentru a rezolva problema cel mai bine este sa se "studieze"  orice clasament detaliat de fotbal "real", solutia fiind in acel tabel.
Poti sa incerci sa furnizezi astfel de sfaturi si pe timp de concurs... Poate vei lua maxim de puncte, macar pentru originalitate  Thumb up

Eu nu prea am inteles a doua propozitie cu originalitatea  Smile, dar oricum mi-am dat seama .... putin cam tarziu.   
Memorat
tibilets
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 5



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 04, 2009, 15:56:34 »

Cred ca enuntul problemei ar mai trebui revizuit.
Citat
iar in cazul echipelor aflate la egalitate de puncte cu alte echipe pozitia cea mai buna si cea mai rea pe care ar putea sa se situeze.
Din aceasta afirmatie ar reiesi ca in cazul egalitatii de puncte nu se mai face departajare dupa alte criterii. Asta ar face ca multe precizari din enunt sa fie de prisos.
Conform explicatiilor de mai sus din enunt, se departajeaza si echipe aflate la egalitate de puncte. Ar fi trebuit sa se precizeze ca "daca departajarea nu e posibila sau in cazul in care ar fi trebuit sa se dea cu banul (daca sunt 2 echipe la egalitate de puncte si sunt la egalitate perfecta sau mai multe echipe pe care clasamentul separat nu le poate departaja) se va afisa pozitia... "
Ce ne facem cu fetele, care nu prea se pricep la fotbal? Cred ca ar mai trebui macar un exemplu.
Memorat
DraStiK
Nu mai tace
*****

Karma: 131
Deconectat Deconectat

Mesaje: 207



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 25, 2010, 17:33:31 »

O parte din testele la aceasta problema sunt greşite. Mai exact daca tii cont de rezultatul direct dintre doua echipe, obţii 60p, in timp ce, daca nu tii cont de rezultatul direct intre doua echipe, obţii 100p.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines