Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre site  (Citit de 1780 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
frEak-
Strain


Karma: -8
Deconectat Deconectat

Mesaje: 4



Vezi Profilul
« : Octombrie 22, 2007, 18:50:05 »

Sal,
in primu rand vreau sa felicit echipa infoarena  Very Happy pt munca ce au depuso aici intrucat au dat nastere unui adevarat paradis in materie de pregatire in domeniul informaticii si nu numai (de exemplu, eu de cand frecventez infoarena a inceput sami palca si matematica Smile)

in alta ordine de idei, am niste intrebari in legatura cu siteu..
ideea e ca tre sa fac si eu un site mai serios si vreau sal fac de la 0. adica fara templateuri sau alte ..
nu de alta dar sa invat si eu ceva java si php.. sintaxa de C o cam stiu deja as zice eu deci nu cred coi avea prea multe probleme ..

vazand organizarea siteului acesta, mia placut f mult si as avea si eu o intrebare..
Cu ce sa incep ? Very Happy nam nici cea mai mica idee de unde sa incep Whistle

(ps: daca e cineva care crede ca poate sami dea ceva sfaturi, e mia mult decat bine primit Very Happy)

Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Octombrie 28, 2007, 21:44:18 »

Participa anul viitor la http://infoeducatie.ro/
Memorat
Robybrasov
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 33



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 03, 2008, 17:41:15 »

daca tot e in legatura cu infoarena, am si eu cateva intrebari cu privire la forum. cum pot sa fac sa-mi apara la numele meu inconita de la messenger si id-ul meu (facand click pe iconita).
cum sa fac sa imi apara data nasterii in calendar? pe cont nu-mi amintesc sa fi trecut pe undeva, sau sa se ceara data nasterii. imi poate spune cineva cum pot sa rezolv asta cu calendarul si cu forumul?
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 03, 2008, 17:59:07 »

Formularul de inscriere pe infoarena 1.0 era mult mai complex si cuprindea si ID-ul de messenger si data nasterii. Cand s-a trecut la infoarena 2.0, optiunile astea au ramas neimplementate. Pana la o eventuala implementare, n-ai decat sa accepti situatia. Very Happy
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Februarie 04, 2008, 02:37:25 »

daca tot e in legatura cu infoarena, am si eu cateva intrebari cu privire la forum. cum pot sa fac sa-mi apara la numele meu inconita de la messenger si id-ul meu (facand click pe iconita).
cum sa fac sa imi apara data nasterii in calendar? pe cont nu-mi amintesc sa fi trecut pe undeva, sau sa se ceara data nasterii. imi poate spune cineva cum pot sa rezolv asta cu calendarul si cu forumul?

Completeaza-ti profilul cu informatii de contact, inclusiv Yahoo! ID.

Data nasterii nu se va putea edita prea curand.  Utilizatorii despre care stim cand sunt nascuti au fost importati din vechiul forum infoarena.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines