Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Grafuri  (Citit de 1630 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
crushack
De-al casei
***

Karma: 23
Deconectat Deconectat

Mesaje: 108



Vezi Profilul
« : Februarie 01, 2011, 15:09:41 »

 Salut,

 Stiti vre-o carte buna de teoria grafurilor , in fara de Introducere in Algoritmi ? Ceva in doua parti , o parte teorie si o parte probleme ( de la f usor la f greu ) . Orice raspuns e bine primit   Smile
Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 01, 2011, 19:27:57 »

1.Pai o carte buna,care stiu ca contine grafuri printre altele este volumul III de la "Programarea in limbajul C/C++ pentru liceu" de Emanuela Cerchez si Marinel Serban (http://www.polirom.ro/catalog/carte/programarea-in-limbajul-c-c++-pentru-liceu-volumul-al-iii-le-2408/),seria aceasta de 3 volume reprezantand cam ce e mai bun in materie de informatica in limba romana.Nu te impacienta daca vezi pe site-ul polirom ca nu mai e in stoc,ca iti spun sigur ca o gasesti in librarii sau pe alte site-uri  wink (sper sa nu patesti ca mine,ca eu am cautat primul volum ca disperatul in 2 orase,pe toate site-urile,la autori,la editura,si pana la urma mi-a gasit ultimul exemplar din depozitul editurii si mi l-a trimis  Very Happy oricum dupa cca. 1 luna s-a facut retiparire,aflasem si eu asta de la autori cand inca cautam cartea)

2.Am mai vazut ceva interesant gen Ael,pe site-ul campion la arhiva exista acolo o sectiunea software in care este inclus ceva numit "Teoria grafurilor",care de altfel apare cu o scurtatura si la categoria ultimele adaugate,la software.Doar ca asta mai mult explica si mai pune asa niste intrebari in joaca la fel ca la Ael,adica nu e ceva serios de pregatire,e mai mult sa ai habar despre grafuri ,chestiile de baza.Sper ca e bun linkul asta,fiindca merge foarte prost site-ul campion  sad Teoria Grafurilor

Eu iti recomand prima optiune deci,si chiar ti-as recomanda toata seria de 3 volume daca consideri ca mai ai ce invata si ca doresti sa inveti ceea peste ce ai sarit  Smile
« Ultima modificare: Februarie 01, 2011, 20:09:33 de către Olariu Ciprian » Memorat
crushack
De-al casei
***

Karma: 23
Deconectat Deconectat

Mesaje: 108



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 02, 2011, 12:42:51 »

 Multumesc  Smile , o sa-o caut si te anunt cand gasesc  Very Happy
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines