Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: am si eu o problema...... :D  (Citit de 2437 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
iamdoru
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« : Martie 11, 2008, 14:54:27 »

sunt in clasa a IX-a si fac C++.  am rezolvat destule probleme de pe infoarena.ro , si la toate am aceeasi problema - depasesc limita de timp. V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati da niste sfaturi, cum sa fac algoritmii mai eficienti. Cry
Memorat
sigrid
De-al casei
***

Karma: 61
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 11, 2008, 16:21:00 »

pentru fiecare problema de pe infoarena poti vedea topicul in care s-a vorbit despre rezolvarea ei eficienta Smile
« Ultima modificare: Martie 11, 2008, 19:18:30 de către stanciu v maria » Memorat
andre_c
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 12, 2008, 18:03:20 »

imi poate spune cineva unde as gasi niste aplicati in c/c++ pt transformari geometrice
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 12, 2008, 18:30:56 »

Nu mai posta peste tot unde nu trebuie acelasi mesaj...

Ti-am mutat postul initial aici.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
lache92
Strain


Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 18



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 18, 2008, 20:44:41 »

sunt in clasa a IX-a si fac C++.  am rezolvat destule probleme de pe infoarena.ro , si la toate am aceeasi problema - depasesc limita de timp. V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati da niste sfaturi, cum sa fac algoritmii mai eficienti. Cry
in primul rand nu trece direct la partea de implementare, stai intai si gandeste bine problema, incearca sa optii un timp de executie logaritmic sau cat mai aproape.
Totul pleaca de la algoritmii fundamentali. Daca folosesti bubble sort ca sa sortezi un vector de cateva sute de mi de elemente nu o sa te incadrezi in timp cam niciodata. Asa ca invata algoritmi fundamentali cat mai eficienti (spre exemplu qsort pentru sortare) si o sa observi diferenta.
mult succes.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines