Sondaj
Întrebare: Cate fete programatoare inraite cunosti ?  (Votare încheiată: Martie 31, 2004, 07:17:37)
Nici una - 12 (46.2%)
1-2 - 11 (42.3%)
3-5 - 2 (7.7%)
Multe rau... - 1 (3.8%)
Numărul votanţilor: 25

Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Fetele... where?  (Citit de 5240 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
vasi
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul WWW
« : Martie 31, 2004, 07:17:37 »

Ati observat cat de putine fete sunt "addicted to programming" ? La concursurile pe la care am fost, am vazut f. putine fete, si alea cu capul in nori ! (acu' nu ma luati la cearta, poate sunt eu cu capul in nori ...  Smile )
Memorat

-------------------
Neo Software Group Pitesti 2004
Vasi Vilvoiu
fluffy
Echipa infoarena
De-al casei
*****

Karma: 71
Deconectat Deconectat

Mesaje: 146



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 01, 2004, 00:17:15 »

Ce topic inutil si aberant. Ma rog.
In general fetele de la informatica trateaza info ca pe un fel de mate. Daca prin "addicted to programming" intelegi "coding"(real life programs) atunci numarul tinde la zero.
Nu cred ca s-ar apuca vre-o fata sa faca un site in php and stuff (like wickedman) si sa invete tot felu' de limbaje de programare ezoterice.
Girls have lives you know. Wink
Memorat
vasi
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Aprilie 01, 2004, 07:20:14 »

Citat din mesajul lui: nobody
Ce topic inutil si aberant.


Ma rog, daca zici tu...

Citat din mesajul lui: nobody
Daca prin "addicted to programming" intelegi "coding"(real life programs) atunci numarul tinde la zero


Pai normal ca la asta ma refer, doar nu ma refer la probleme e info, ca pe alea fetele le memoreaza Smile.

Citat din mesajul lui: nobody
Girls have lives you know.


Yep, dar si boys, au si ei o life. Chiar daca sunt programatori sau nu. Ce voiam eu sa subliniez este ca raportul fete / baieti este foarte, foarte mic, lucru ciudat. Ma gandeam sa discutam putin acest fenomen (ca doar d-aia am pus topicul pe Spam). Oricum, e un subiect interesant, zic eu.
Memorat

-------------------
Neo Software Group Pitesti 2004
Vasi Vilvoiu
dr-vlad
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 8



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 01, 2004, 09:20:25 »

Citat din mesajul lui: vasi
Yep, dar si boys, au si ei o life.


Nu, nu avem "a life". Cel putin nu ca ele. Tu te relaxezi facand cumparaturi? Eu nu. "Their life" este mai "time consuming". Bineinteles ca, in comparatie cu fetele, most of us don't have a life. Including me  Smile
Memorat

There is nothing more dangerous than an idea when it is the only one you have.
emperor
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 03, 2004, 19:06:27 »

Si ce ele se relaxeaza citind playboy-ul? Nu, nu asta e chestia...

Din ce am observat eu, baietii sunt mai dedicati activitatii lor (vorbesc la modul general, exceptii exista de ambele parti). Un baiat caruia ii place sa mearga cu bicicleta(spre exemplu), o sa stie noutati in domeniu, o sa caute reviste cu asta, o sa caute pe net chiar, o sa-ti insire denumiri de care nu ai auzit niciodata si detalii tehnice ale unor componente pe care le stie mai bine decat cel care le-a facut. O fata o sa mearga pur si simplu... Si sincer, desi toate fetele spun ca sunt obsedate de moda si de modul in care arata, nu am cunoscut decat vreo 2-3 in toata viata mea care CHIAR se chinuiau sa afle continuu noutati.

Care e legatura? Pai,toti cei pe care ii stiu eu care s-au apucat de programare (pt olimpiada) au inceput dupa aia sa vada si cum e alt limbaj de programare decat cel de la scoala, sa se intrebe cu ce se mananca Delphi-ul, sa isi faca si ei un site s.a.m.d. Si uite asa ajungi ca dupa cateva luni, il suni pe unul si stii ca e acasa in fata calculatorului, il chemi la o bere si el iti zice hai pe mirc etc. Fetele in schimb nu fac asta.. Ele privesc informatica ca o materie (poate una la care chiar se chinuie, dar totusi o materie) si nu se afunda in "universul tehnologic" (ce poet sunt,aa?! Smile )

REPET: exceptii exista de ambele parti!
Memorat
fireatmyself
Nu mai tace
*****

Karma: 36
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 04, 2004, 11:44:47 »

ONI (si nunumai) duce lipsa de fete...ce se intampla oare?raspunsul e simplu:le atrage altceva.oare ce?
Memorat

Viata e scurta. Daca nu o putem lungi, macar s-o facem lata.
Anonymous
Vizitator
« Răspunde #6 : Mai 07, 2004, 10:20:41 »

revin: noua fete din zece nu le intereseaza scoala (doar baieti, moda, bani , sex), asa ca iata raspunsul la intreberile de mai devreme...Sad isn't it? :cry: ..... Tongue
Memorat
Anonymous
Vizitator
« Răspunde #7 : Mai 07, 2004, 10:21:39 »

Citat din mesajul lui: doom
revin: noua fete din zece nu le intereseaza scoala (doar baieti, moda, bani , sex), asa ca iata raspunsul la intrebarile de mai devreme...Sad isn't it? :cry: ..... Tongue
Memorat
Darkthrone
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Noiembrie 16, 2004, 11:30:17 »

Sad??? Even us programmers have lives u know si eu spre exemplu ma pot gandi la un algoritm si in timp ce ies la bere cu baietii sau cu prietenele sau mai stiu eu in ce situatie..nu am rezultate exceptionale la ONI dar nu consider ca asta e scopul suprem in viata...a guy's gotta have a life totusi too Twisted Evil
Memorat

Jesus loves you...but I don't
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #9 : Noiembrie 16, 2004, 19:10:47 »

Citat din mesajul lui: darkthrone
Sad??? Even us programmers have lives u know si eu spre exemplu ma pot gandi la un algoritm si in timp ce ies la bere cu baietii sau cu prietenele sau mai stiu eu in ce situatie..nu am rezultate exceptionale la ONI dar nu consider ca asta e scopul suprem in viata...a guy's gotta have a life totusi too Twisted Evil


Discutia asta este cam penibila.. mai bine o lasati balta  Rolling Eyes
Memorat
Quagmire
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 22, 2007, 15:19:05 »

Giggity giggity gig-gi-ty Giggidy, giggidy, gig-gi-dy! Monkey they're tagged! they're tagged!! leave them Wink
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines