Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Duminica!  (Citit de 3111 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
PetruD
Strain


Karma: 8
Deconectat Deconectat

Mesaje: 19



Vezi Profilul
« : Februarie 07, 2012, 17:02:30 »

Cred ca multi dintre voi vor rade, isi vor da o palma sau vor spune ca sunt nebun ... sau altcumva...

Pe mine ma deranjeaza un lucru ... Poate cineva sa imi spuna de ce concursurile (de informatica mai ales) se tin mereu duminica dimineata ?! Eu unul duminica dimineata sunt la biserica si nu imi arde de concursuri ... nici macar de informatica. La fel si olimpiada. Anul trecut a fost de Florii. Si am impresia ca mereu a fost asa. Mai mult, anul trecut, la spectacolul care s-a tinut cu o seara inainte s-a cantat despre sarbatoarea care se apropia. Mi se pare o crima.

De ce e duminica dimineata cel mai potrivit moment pentru un concurs de informatica?
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 07, 2012, 17:35:47 »

Algoritmiada e de obicei duminica pentru a nu se suprapune cu alte concursuri (.campion, olimpiade locale/judetene)
Memorat
klamathix
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 733
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.216



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 07, 2012, 18:20:12 »

Algoritmiada e duminica din motivul pe care l-a enuntat si Gabi. .campion-ul e mereu sambata, la fel olimpiadele judetene. Topcoder nu a fost niciodata duminica, codeforces o singura data cred. De cand a inceput anul scolar eu am avut 3 concursuri Duminica dimineata, 2 runde de Algo si un campion care era amanat din cauza olimpiadei de fizica  Smile
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 07, 2012, 19:10:51 »

Petru ai dreptate, dar aceasta a fost doar o intamplare. Din cauza Olimpiadelor scolare datele concursurilor online sunt decalate, dar este numai temporar.

Probabil ca odata ce se va termina perioada Olimpiadelor Judetene datele concursurilor online (cel putin cele organizate de Infoarena) vor fi din nou sambata!
« Ultima modificare: Februarie 07, 2012, 19:18:16 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Februarie 08, 2012, 09:36:20 »

Algoritmiada a fost intotdeauna organizata duminica pentru a nu se suprapune cu alte concursuri.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Februarie 08, 2012, 10:35:11 »

Da, aveti dreptate. Fiind relativ nou in comunitate si participand la putine runde de algoritmiada nu am observat acest lucru.

Eu cand am spus acestea nu m-am referit numai la algoritmiada ca si concursuri organizate de infoarena ...

Anul trecut s-au mai organizat cel putin 5 concursuri pe langa Algoritmiada...
« Ultima modificare: Februarie 08, 2012, 10:42:48 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines