Sondaj
Întrebare: Unde se invata mai bine? mai multe?
A. I. Cuza, Iasi
Universitatea Bucuresti

Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Informatica: Iasi (cuza) sau Unibuc  (Citit de 1849 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
warchildmd
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« : Iulie 08, 2010, 19:04:47 »

au mai ramas cateva zile, si nu pot decide unde sa merg...
Memorat
MciprianM
Nu mai tace
*****

Karma: 87
Deconectat Deconectat

Mesaje: 324



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 08, 2010, 21:43:05 »

Daca esti din Iasi dute in Bucuresti, daca esti din Bucuresti dute in Iasi, desi eu sunt convins ca tu esti de pe undeva de langa Iasi sau chiar din Iasi... Thumb up
Oricum eu sunt convins ca diferenta in pregatirea ta in informatica nu va fi facuta de una dintre aceste doua universitati, ci de tine. (Diferenta intre cele doua universitati e suficient de mica incat sa puna oameni ca tine in cumpana).
« Ultima modificare: Iulie 08, 2010, 22:00:44 de către Marginean Ciprian » Memorat
Mira_rt
Strain
*

Karma: 40
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 09, 2010, 11:50:31 »

Daca nu te-ai decis inca, poti incerca asa: fa o lista cu elemente de interes pentru tine, ceva gen argumente "pro" si "contra", nu numai profesionale, ci si de alt gen, de exemplu cazare, oportunitati angajare in timpul facultatii, costuri aditionale cu mancare, transport, "social life", etc.; asociaza-le ponderi, acorda puncte fiecareia dintre facultati, fa totalul si vezi ce-ti da ... Ma gandesc ca studentia are o gramada de alte aspecte, pe langa invatat, si daca facultatile sunt sensibil egale din punctul de vedere al calitatii educatiei, merita sa iei in calcul tot ansamblul ... Succes !
« Ultima modificare: Iulie 09, 2010, 11:57:35 de către Mira RT » Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 09, 2010, 11:54:08 »

Ai putea lua in calcul si ubb.
Memorat
warchildmd
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 09, 2010, 12:09:33 »

nu sunt nici din Iasi si nici din Bucuresti Smile sunt la 250 km de Iasi si 500 de Bucuresti Smile Eu as vrea sa merg la Unibuc, pentru ca ai mai multe oportunitati + imi plac orasele mai mari Smile la Iasi m-ar avantaja faptul ca e mai aproape... Orarul pare mai interesant la Unibuc...oricum ma inscriu la ambele si dupa ce se afiseaza rezultatele am sa decid.

Multumesc pt sfaturi
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines