Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 998 Text4  (Citit de 1925 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« : Martie 24, 2010, 18:46:01 »

Aici puteti discuta despre problema Text4.
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 07, 2017, 19:00:04 »

Primul output este gresit (lipseste cate un spatiu). Enuntul e neclar: ce se intampla daca am un cuvant de lungime < max, dar urmatorul cuvant+cuvantul actual au lungime mai mare decat max?
Memorat
GavrilaVlad
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 222



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 08, 2017, 15:03:57 »

Am reparat exemplul (kind of...). In form-ul problemei erau 3 spatii, dar Textile e putin cretin si afiseaza doua spatii ca un singur caracter de double space sau tab (nu m-am prins exact). Am facut ceva vraji si acuma sunt 3 caractere intre cuvinte, dar nu toate sunt spatii normale (avem doua spatii si un double space). Oricum explicatia de sub exemplu spune clar cate spatii trebuie sa fie.

Enuntul e clar, precizarea "Solutia este unica" garanteaza ca situatia descrisa de tine nu se poate intampla, pentru ca atunci nu ar exista solutie.
Memorat
ioanavasilescu
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 10, 2017, 19:21:57 »

Am observat ca am primit 100 de puncte si pe o solutie care nu includea cazul in care cuvintele consecutive, care ar ajunge sa fie in text4.out pe randuri diferite, sa fie despartite de mai multe spatii, poate se poate schimba unul din teste sa includa si aceasta verificare Think
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines