Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Trisare Algoritmiada 2009  (Citit de 4813 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« : Martie 26, 2009, 23:26:43 »

In urma verificarii surselor trimise la cele 3 runde online de calificare am descoperit mai multe cazuri de surse asemanatoare. Printre cei in cauza se numara si 4 concurenti care se aflau pe pozitii fruntase in clasament si aveau dreptul de participare la finala onsite. Regulamentul concursului prevede urmatoarele:

Citat
Algoritmiada 2009 este un concurs individual, asadar orice tentativa de colaborare va aduce descalificarea celor implicati. Echipa infoarena isi rezerva dreptul de a verifica sursele concurentilor, iar in caz ca se descopera surse aproximativ identice, concurentii respectivi vor fi descalificati din concurs iar user-ul lor de pe infoarena eliminat. Tentativele de frauda (concurarea sub un alt nume decat cel adevarat, etc.) sau orice atac asupra sistemului de evaluare sau asupra paginilor infoarena vor fi pedepsite in aceeasi masura.

Am decis sa aplicam sanctiuni mai blande decat cele prevazute mai sus. Speram ca aceasta experienta va fi invatatura de minte pentru cei care colaboreaza in timpul probelor. Ne place sa credem ca avem concurenti cinstiti Wink.

Cazurile de frauda in care au fost implicati membri cu drept de participare la finala sunt:
  • Alexandru Mircescu - Marius Dumitran: problema tablete, runda 1
  • Alexandru Cazacu - Ion Cristian Petcu: problema papuci, runda 2
  • Gabriel Bitis - Razvan Jurca: problema patrulatere, runda 3

Pe cei patru i-am rugat sa imi explice ce s-a intamplat. Le admir sinceritatea lui Alexandru Cazacu, Gabriel Bitis si Razvan Jurca. Cu totii gresim, important este sa invatam si sa nu repetam aceeasi greseala!

Din pacate pentru cei patru, le este retras dreptul de participare la runda finala onsite. Sper ca veti participa online pentru a demonstra ca a fost vorba doar de niste accidente.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 26, 2009, 23:52:56 »

Vreau sa'mi cer scuze in mod public pentru prostia facuta. Am obtinut "in mod fraudulos" 30 de puncte la problema patrulatere, in timpul rundei a 3'a, desi as fi iesit printre primii 10 si fara ele  Shame on you. Imi pare rau ca din cauza unei tampenii de genul asta nu voi putea participa la finala onsite, si imi cer mii de scuze echipei Infoarena!
Memorat
crus
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 24, 2009, 00:56:19 »

cand se afiseaza lista cu cei calificati? sau e deja afisata?
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 24, 2009, 12:20:51 »

Cei calificati au fost contactati prin mail
Memorat
Zilla
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 27, 2009, 20:49:49 »

Se poate afisa totusi o lista cu finalistii care au confirmat participarea? Eu am raspuns la mail si sper ca acesta a fost primit
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 27, 2009, 21:12:39 »

M-am uitat pe lista (care este privata momentan) si esti in regula. Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
Zilla
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 27, 2009, 21:13:16 »

mersi Very Happy
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines