Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre runda #3, preONI 2005  (Citit de 3870 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« : Martie 20, 2005, 14:16:47 »

Aveti sugestii / pareri de exprimat vis-a-vis de runda #3 a concursului preONI?

In caz ca nu ati observat deja, evaluarea a inceput de ceva vreme si poate fi urmarita in timp real din clasament / monitor.

Problemele au fost puse in arhiva. Daca ati busit ceva (sau daca am busit noi ceva) puteti face teste cat doriti.

In scurt timp va aparea si articolul cu solutii si newsletter.
Memorat
cavendish
Strain
*

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Martie 20, 2005, 14:40:40 »

De la mine aveti o bulina pozitiva Tongue. Pentru modificarile aduse monitorului (am vazut ca sare la ultima evaluata) si pentru rapiditatea cu care a mers totul acum. Poate fiindca is probleme cu limite de timp mai mici ...
Memorat
druid
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 27



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 20, 2005, 15:37:58 »

Apreciez si ca ati pus la trimite solutie si id-ul problemei in nume si pe forum ati pus si numele problemei, nu numai numarul (care era 1-based pe cand pe site sunt 0-based - si te incurci) Smile)

Astept clasementul final Smile
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #3 : Martie 20, 2005, 16:13:32 »

pe mine runda asta a 3a m-a facut sa ma gandesc daca ma las de programare sau nu... la ONI nu am ajuns niciodata, am fost de 2 ori primul sub linie la OJI, timp nu prea mai am (sunt a 11a si la anu dau de bac.. si chiar daca ma pregatesc pt la anu, poate pic la OJI iar dintr-o tampenie si s-a dus draq tot) ... voi ce-mi recomandati ?
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 20, 2005, 16:52:59 »

Keep it up man! Fii optimist, lucrezi la vara vreo luna problemele de pe infoarena si site-urile de pe net si la anu poate ne vedem la ONI.

Succes in continuare!
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 20, 2005, 17:20:26 »

Depinde ce vrei de la info.... daca iti propui neaparat sa ai rezultate extraordinare.. it ain't gonna happen  :lol: dar daca te pregatesti in continuare pentru tine, si astepti rezultatele sa vina.... probabil vor veni.
Eu intr-a noua (dupa ce m-am pregatit la greu) n-am trecut de sector, intr-a zecea am busit OJI si ONI.... si tot nu am renuntat.  Mr. Green
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 20, 2005, 17:45:32 »

Okay, propun o sectiune de sfaturi si tratament psihologic. Discutia a deviat! Pareri despre preONI si nu consultanta psihologica in acest topic Smile
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
lordbogy
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 20, 2005, 18:24:15 »

Nu stiu daca s-a mai sesizat ceva de genul asta dar nu pot sa citesc acuma toate posturile..
La problema XI-XII: critice, am luat 0 puncte la evaluarea de dupa concurs ("Fisier de iesire lipsa") iar acuma am trimis aceeasi solutie in arhiva si am luat 60. Nu pare sa fie nimic gresit la solutie.. doar ca merge greu.. Ar fi bine daca ati putea sa trageti o privire..
va multumesc
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 21, 2005, 12:11:58 »

Citat
Nu stiu daca s-a mai sesizat ceva de genul asta dar nu pot sa citesc acuma toate posturile..
La problema XI-XII: critice, am luat 0 puncte la evaluarea de dupa concurs ("Fisier de iesire lipsa") iar acuma am trimis aceeasi solutie in arhiva si am luat 60. Nu pare sa fie nimic gresit la solutie.. doar ca merge greu.. Ar fi bine daca ati putea sa trageti o privire..
va multumesc


In primul rand NU cred ca ai trimis EXACT aceeasi sursa in arhiva!! M-am uitat la sursa pe care ai uploadat-o in concurs si cred ca urmtoarele linii sunt relevante:

Cod:

ifstream fin("ferma.in");
ofstream fout("ferma.out");

long TSum = 0;
long Val[MAXN];
long NVal[MAXN],nSum;
uint N,K,nvLen;

void read() {
fin>>N>>K;
uint i;
for(i=0;i<N;i++) {
fin>>Val[i];
TSum+=Val[i];
}


Deci, ai incurcat problemele. Fii mai atent pe viitor Wink
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
lordbogy
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Martie 21, 2005, 12:16:16 »

Am trimis de doua ori problema. A doua oara am pus din greseala alta solutie, dar si la prima evaluare tot 0 am luat. Asta inseamna ca se evalueaza de mai multe ori ultima sursa?
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 21, 2005, 12:25:22 »

Daca a doua oara ai trimis prost, nu mai conteaza ce a fost prima data.  Not talking  Tu ce zici ?
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines