Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Afisaje defectuoase  (Citit de 2975 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Viksen
Strain


Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 20



Vezi Profilul
« : Martie 02, 2008, 03:22:54 »

am observat ca multe surse care iau 100 p pe infoarena au afisaje defectuoase, cum ar fi faptul ca printeaa un ' ' inainte de '\n', ceea ce in mod normal nu ar fi corect la olimpiadele de info.
Memorat

going UP !...
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 02, 2008, 12:35:53 »

Nu suntem foarte stricti la spatii albe in evaluare. Un motiv ar fi ca in concursuri cu evaluare la sfarsit ar fi multe busheli pe tema asta (dat fiind faptul ca nu avem evaluare la submit pe cateva teste precum Usaco, Campion).

Just a btw: post-ul tau ar trebui mutat in alta sectiune Smile

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 02, 2008, 17:35:49 »

am observat ca multe surse care iau 100 p pe infoarena au afisaje defectuoase, cum ar fi faptul ca printeaa un ' ' inainte de '\n', ceea ce in mod normal nu ar fi corect la olimpiadele de info.

Spatiile albe sunt ignorate si la concursurile internationale, nu doar pe infoarena. Pe tine nu te enerveaza sistemul de la usaco unde trebuie sa generezi fisiere identice cu ale lor? Mie personal nu imi place...

In plus, se buseste mai putin asa. Si pana la urma, scopul este sa te prinzi de probleme si sa le implementezi ok... nu sa afisezi ca la carte.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines