Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Ghiduri  (Citit de 1531 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
ALEXANDER
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« : Februarie 11, 2008, 10:45:20 »

Sal all !

caut si eu ghiduri si tutoriale pt c++ nivel clasa 9 standard , de preferat pt first timers Very Happy  \
astept raspunsurile voastre, in clasele 5-8 mi-am pierdut timpu cu visual basic,html,movie making, edit meldii, 3d MAX, Maya deci pe scurt am incercat din fiecare....  acum am uitat cam tot si vreau sa ma bag serios pe c++ (programare)
Memorat
lache92
Strain


Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 18



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 11, 2008, 20:12:42 »

in primu rand ma dereanjeaza :"in clasele 5-8 mi-am pierdut timpu cu visual basic,html,movie making, edit meldii, 3d MAX, Maya deci pe scurt am incercat din fiecare.... ". Eu am facut numai Word, Excel si PP asa ca ar trebui sa fi recunoscator.
daca vrei ghiduri... documentatia c++ de pe siteul oficial este destul de buna. Daca ai posibilitatea te sfatuiesc sa iti cumperi toate volumele (sau cel putin primul) din seria "Programarea in limbajul C/C++ pentru liceu" de autorii Emanuela Cerchez si Marinel Serban.
infoarena.ro este un site care te-ar putea ajuta dupa ce mai inveti cate ceva.
bafta.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 11, 2008, 20:50:42 »

Daca vrei sa inveti C++ bine de tot iti recomand "Thinking in C++, second edition" de Bruce Eckel.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines