Sondaj
Întrebare: Care este echipa de fotbal preferata?
Steaua
Dinamo
Rapid
Poli Timisoara
CFR Cluj
Farul Constanta
"U" Cluj
Stiinta Craiova
Alta

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Răspuns: Fotbal  (Citit de 31205 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
C_Ovidiu
Strain
*

Karma: -37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Martie 01, 2007, 13:25:28 »

   Eu sunt realist. Pe langa diferenta de mentalitate mai e si cea de valoare si, s-o recunoastem , unsprezecele nostru nu se compara cu ce au olandezii.  Doar norocul poate aduce un rezultat mai bunisor, noroc de care nu prea se bucura Romania in ultima vreme  Cool
Memorat
xulescu
Strain


Karma: -11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Martie 05, 2007, 14:48:54 »

Eu tin cu Steaua, dar tin cu acest club, nu doar cu echipa de fotbal. Vad ca exista 3 voturi pentru echipa "Ministerului Represiunii" - lucru grav dupa parerea mea ! Existenta clubului Dinamo dupa caderea regimului comunist sfideaza familiile celor pe care i-a omorat Securitatea.  Read This!

Cum poti sa vorbesti asa ceva de Dinamo, cand tot timpul Steaua a stat sub aripa lui Ceausescu?
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Martie 05, 2007, 17:27:34 »

Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau, dar parerea mea e ca nu are rost sa ne legam de trecutul echipelor. Ce a fost a fost, putem gasi probleme in trecutul tuturor echipelor daca tinem neaparat sa facem asta. Niciuna nu e sfanta, fara pacate. Very Happy. Mi se pare mai normal sa se discute aici despre cum joaca echipele, etc., nu despre trecutul lor curat sau mai putin curat.
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Martie 05, 2007, 19:31:44 »

Eu tin cu Steaua, dar tin cu acest club, nu doar cu echipa de fotbal. Vad ca exista 3 voturi pentru echipa "Ministerului Represiunii" - lucru grav dupa parerea mea ! Existenta clubului Dinamo dupa caderea regimului comunist sfideaza familiile celor pe care i-a omorat Securitatea.  Read This!

Cum poti sa vorbesti asa ceva de Dinamo, cand tot timpul Steaua a stat sub aripa lui Ceausescu?

Steaua a stat sub aripa lui Ceausescu, ai dreptate ! Sub aripa fizicianului Valentin Ceausescu, care activeaza in prezent cu succes la Turnu Magurele. Poate ne spui si ce functii a avut inainte de 1989...

Asa s-a intamplat intotdeauna, dinamovistii care sustin clubul represiunii, al Militiei, al Securitatii incearca sa arunce vina pe altii... de aia li s-a si spus mereu "caini", "caini rosii", "spurcati" si in atatea alte feluri.

Mai bine mort decat securist !  Fighting Fighting
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Martie 05, 2007, 20:55:18 »

Eu am spus, si mai spun sa lasam trecutul echipelor in pace. Nu mai e ca pe vremea raposatului. Dinamo nu mai e sub "stapanirea" militiei, iar Steaua nu mai e sub aripa lu' Ceausescu. (de fapt sunt convins ca nici nu a fost, da nah... sa nu se supere careva p-aicea). Acum Steaua e sub aripa lui Becali, iar Dinamo e echipa lui Borcea (sau a cui o fi... nu-mi pasa).
FORZA STEAUA!!!
« Ultima modificare: Martie 05, 2007, 20:57:25 de către Cezar Mocan » Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Martie 06, 2007, 01:04:01 »

sa facem asta, de dragul conversatiei !  Banana
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
xulescu
Strain


Karma: -11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Martie 06, 2007, 11:41:41 »

Eu tin cu Steaua, dar tin cu acest club, nu doar cu echipa de fotbal. Vad ca exista 3 voturi pentru echipa "Ministerului Represiunii" - lucru grav dupa parerea mea ! Existenta clubului Dinamo dupa caderea regimului comunist sfideaza familiile celor pe care i-a omorat Securitatea.  Read This!

Cum poti sa vorbesti asa ceva de Dinamo, cand tot timpul Steaua a stat sub aripa lui Ceausescu?

Steaua a stat sub aripa lui Ceausescu, ai dreptate ! Sub aripa fizicianului Valentin Ceausescu, care activeaza in prezent cu succes la Turnu Magurele. Poate ne spui si ce functii a avut inainte de 1989...

Asa s-a intamplat intotdeauna, dinamovistii care sustin clubul represiunii, al Militiei, al Securitatii incearca sa arunce vina pe altii... de aia li s-a si spus mereu "caini", "caini rosii", "spurcati" si in atatea alte feluri.

Mai bine mort decat securist !  Fighting Fighting

Poate ai dreptate cu fizicianul Valentin Ceausescu, dar tot asa am mai auzit eu de una Elena Ceausescu care a scris tratate in chimie. Thumb down

Cat despre denumirea de 'caini' nu ni se spune asa din cauza ministerului, ci a jocului din teren.

Daca tu poti sa spui ca Steaua n-a facut nicio mizerie inainte de '89 eu accept si nu mai intru pe acest forum.
Memorat
qqqqwerty
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Martie 06, 2007, 15:32:33 »

hai cu steaua!
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Martie 07, 2007, 01:45:20 »

Steaua a stat sub aripa lui Ceausescu, ai dreptate ! Sub aripa fizicianului Valentin Ceausescu, care activeaza in prezent cu succes la Turnu Magurele. Poate ne spui si ce functii a avut inainte de 1989...

Asa s-a intamplat intotdeauna, dinamovistii care sustin clubul represiunii, al Militiei, al Securitatii incearca sa arunce vina pe altii... de aia li s-a si spus mereu "caini", "caini rosii", "spurcati" si in atatea alte feluri.

Mai bine mort decat securist !  Fighting Fighting

Poate ai dreptate cu fizicianul Valentin Ceausescu, dar tot asa am mai auzit eu de una Elena Ceausescu care a scris tratate in chimie. Thumb down

Cat despre denumirea de 'caini' nu ni se spune asa din cauza ministerului, ci a jocului din teren.

Daca tu poti sa spui ca Steaua n-a facut nicio mizerie inainte de '89 eu accept si nu mai intru pe acest forum.

Dar iata ca prietenul canin persista.  Smile De data asta iti raspund, sincer, pe un ton relaxat. Sa o luam pe rand...

- despre Valentin Ceausescu poti sa te documentezi, nu trebuie sa ma crezi pe mine... poti sa citesti interviuri cu el, poti sa cauti poze si secvente video si te vei convinge ca era foarte diferit de ceilalti membri ai familiei sale. ai dreptate, muma-sa a luat diferite titluri cu japca ! nu e cazul lui...
- iti garantez ca denumirea de "caini" si "caini rosii" a fost data de galeria Rapidului dinamovistilor deoarece erau clubul Securitatii... varianta conform careia se datoreaza fratilor Nunweiler e la fel de adevarata ca originea greceasca a numelui.  Rolling Eyes Mai mult, clubul Dinamo a fost extrem legat de clubul Victoria (de fapt stad. Victoria e tot in complexul Stefan cel Mare), iar celor de la victoria li se zicea "catei". Victoria Bucuresti a fost desfiintat in 1990 din cauza groaznicelor abuzuri, si Dinamo a scapat ca prin urechile acului,dupa ce si-a schimbat pentru doua saptamani numele in "Unirea Tricolor", deoarece toata lumea era revoltata la auzul acestui nume.
- nu am spus ca Steaua nu a facut nicio mizerie inainte de 89 ! Toate echipele erau ale statului in perioada comunista, inclusiv Rapid (a Ministerului Transporturilor), inclusiv Craiova (a Ministerului Educatiei) si asa mai departe. Spun doar ca Steaua nu a fost perceputa niciodata ca o echipa care se impune cu japca (decat din invidie, dupa Sevilla 86). In schimb, nu toate cluburile au fost ale Securitatii, ci doar doua: Dinamo si Victoria. De aici provine si ura pentru "cainii rosii".

Aceste subiecte sunt indelung discutate pe diverse forumuri sportive, dar sunt sigur ca nu intereseaza foarte multa lume de aici. Si in incheiere, un traditional: Hai Steaua ! Hai Armata !
« Ultima modificare: Martie 07, 2007, 01:47:08 de către Florea Tiberiu » Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
xulescu
Strain


Karma: -11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Martie 07, 2007, 08:00:10 »

Aceste subiecte sunt indelung discutate pe diverse forumuri sportive, dar sunt sigur ca nu intereseaza foarte multa lume de aici.

Aici ai dreptate. Cu siguranta aici nu este cel mai potrivit loc de a dezbate astfel de chestii.

Memorat
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Martie 24, 2007, 18:00:05 »

si a sosit ziua meciului cu Olanda Very Happy

gg Romania !!  Blue carrot
Memorat

vid...
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Martie 24, 2007, 19:40:12 »

Eu mizez pe 2-1 pentru Romania!  Dancing

Hai Romania !   Very Happy
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Martie 24, 2007, 20:31:16 »

FORZA ROMANIA!!
Memorat
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Martie 25, 2007, 17:44:32 »

Nu a fost chiar 2-1, dar e bun si 0-0.In plus, dupa parerea mea, au jucat destul de bine.
Lasati ca stoarcem noi "portocala mecanica" cand jucam acasa, iar miercuri facem scor cu Luxemburg.  Thumb up

Hai Romania!  Dancing

[Later Edit] 3-0 cu Luxembourg  Very Happy
( nu neaparat victoria Romaniei cu un adversar totusi modest, cat egalul Bulgariei acasa cu Albania !!  Dancing )
« Ultima modificare: Martie 28, 2007, 19:31:32 de către Tabara Mihai » Memorat
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Aprilie 02, 2007, 12:30:10 »

ne calificam la euro...pacat de egalul cu bulgaria...nu meritam asa ceva  sad
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
c_e_manu
Nu mai tace
*****

Karma: 56
Deconectat Deconectat

Mesaje: 243



Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Aprilie 03, 2007, 17:22:06 »

Si eu zic ca ne calificam la EURO... Very Happy 
Dar incetati sa va tot certati ba ca Dinamo asa....ba ca Steaua in altfel....nu are sens ca nu se va ajunge niciodata la o conlcuzie, numai ne enervam unul pe celalalt. Si eu tin cu Dinamo, dar nu ma bag. Conteaza cum joaca si atat! Si stiu ca si acuma o sa va luati stelistii de mine, dar fie..
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Decembrie 02, 2007, 20:40:31 »

Ei .. pana la urma s'a calificat Romania la Euro.. ce ziceti de grupa in care a cazut?  Confused
« Ultima modificare: Decembrie 02, 2007, 20:43:00 de către Bitis Gabriel » Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Decembrie 02, 2007, 20:46:05 »

Pai ce sa mai zicem? E clar... daca trecem de grupe, avem 90% sanse sa castigam Euro 2008, pt k eliminam toate adversarele grele  Rolling on the Floor Laughing . Nu..acum pe bune...cred k batem Olanda si facem un egal cu Italia.  Smile
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Decembrie 02, 2007, 20:48:37 »

Eu ma gandeam la o varianta cu victorie cu olanda.. egal cu Franta... de la Italia am luat bataie totdeauna  Annoyed
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Decembrie 02, 2007, 20:54:59 »

Mie mi se pare cel mai greu cu Olanda. Ne cunosc jocul deja.
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #45 : Decembrie 02, 2007, 20:58:06 »

In privinta asta se poate spune invers, romanii cunosc jocul olandezilor... in preliminariile pt World Cup 2006, mi se pare k am luat bataie de la Olandezi... si in preliminariile astea am facut egal si am scos si o victorie... mai bine decat atunci cand olandezii nu ne cunosteau jocul.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #46 : Decembrie 02, 2007, 21:00:12 »

Eu am vrut sa subliniez faptul ca nici un meci nu e sigur. Sansele in toate meciurile din grupa sunt echilibrate (nu 50-50, dar destul de echilibrate). Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Decembrie 02, 2007, 21:54:23 »

Eu spun ca avem 40% sanse de calificare.[ mai departe de grupe]
In plus, mie mi se pare aberant ca Franta sa fie in urna a 4-a valorica. Nu inteleg cum se poate ca la Euro sa fie eliminate inca din grupe echipe ca Italia, Franta sau Olanda.....?

Mi se pare ca in ultima vreme banii multi bagati la mijloc isi spun cuvantul si in formatul Europenelor, Mondialelor si Ligii Campionilor....Cineva trage sfori ...si le trage bine.  Thumb down

Oricum Hai Romania! si poate avem si un dram de noroc si trecem de grupe!
« Ultima modificare: Decembrie 02, 2007, 21:55:57 de către Tabara Mihai » Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Decembrie 02, 2007, 22:22:52 »

Ca si cum ai concura la preONI cu Petr, ACRush si Wolski.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #49 : Decembrie 02, 2007, 22:24:57 »

Ca si cum ai concura la preONI cu Petr, ACRush si Wolski.
si Romania-i tomek  Whistle

 Thumb up
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines