Sondaj
Întrebare: Cum vi s-au parut problemele de la grupa voastra ?  (Votare încheiată: Noiembrie 14, 2004, 15:22:44)
Nu vreau sa mai dau de asa ceva ! (prea grele) - 7 (50%)
Cool - 4 (28.6%)
Au fost OK - 1 (7.1%)
A fost concurs? (nici nu mi-am dat seama la cat de repede le-am facut) - 2 (14.3%)
Numărul votanţilor: 14

Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Problemele [09-10]  (Citit de 5639 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« : Noiembrie 14, 2004, 15:22:44 »

Va asteptam cu parerile voastre despre setul de probleme propus pentru clasele 9-10 in concursul care tocmai a trecut. Ne intereseaza orice observatie pertinenanta pe marginea lor (de ex "enuntul problemei X a fost ambiguu si pe viitor as vrea sa fie..."). Se admite orice injuratura la adresa propunatorilor atata timp cat este formulata incat sa se poate raspunda cu DA sau NU si nu este vulgara !!
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
DreamWorks
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10


Pana-de-vultur


Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Noiembrie 14, 2004, 16:06:31 »

Eu fost cum au fost  Smile dar vrem, daca se poate sa le bagati in arhiva de pb, sa putem trimite in continuare surse.. mai ales pt cei care au avut erori de compilare.. Pe cand le bagati in arhiva?
Memorat

adona
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Noiembrie 14, 2004, 16:07:06 »

pai hm... problemele mi s-au parut foarte grele [mai grele pana decat cele de la barajul de anul trecut de la buzau, si acelea se presupuneau ca sunt si pentru clasele a 11-12-a] si foarte frumoase!  
inacceptabil de ambigua formularea de la coins, si mai ales "lamuririle" care in doua randuri au fost GRESITE!
sper sa vedem cat de curand testele si solutia comisiei!
Memorat
malex
Client obisnuit
**

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Noiembrie 14, 2004, 16:17:28 »

probleme au fost cum au fost, dar coins pot sa zic ca a fost si ea problema mai normala, si na ca nime n-a luat punctaj. Cu exceptia unui punctaj de 30 si mai jos, care probabil ca au seminimerit algoritmul nimiik. Eu sunt convins ca am rezolvat corect, si ma gandesc sa nu aiba ceva evaluatorul.. Nu mai comentez pana nu afisati testele:)
Memorat

Programarea e frumoasa daca o inveti logic..
adona
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Noiembrie 14, 2004, 16:21:41 »

cam asa si eu.... Smile
Memorat
adona
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Noiembrie 14, 2004, 16:46:05 »

pai da, cerem niste teste mai mari...
Memorat
malex
Client obisnuit
**

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Noiembrie 14, 2004, 18:09:45 »

a si inca ceva.. Probleme de "incalzire"... dar ne-am incalzit cam mult, sper sa nu facem febra...
Memorat

Programarea e frumoasa daca o inveti logic..
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #7 : Noiembrie 15, 2004, 21:18:07 »

Am pus un articol cu descrierea solutiilor oficiale.  Cool
Memorat
halfpipe
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Noiembrie 16, 2004, 22:39:59 »

Problemele'au.. fost marfa, in mare.. dar eu ma oftic ca am declarat ca fraiera variabile in 'for' si'am avut eroare de compilare, si cand s'au bagat problemele in arhiva n'am schimbat nimic in afara de declararea "corecta" a variabilelor respective si'am luat 70 de puncte in total...  :cry: si'acum imi bag unghia in gat .. well .. felicitari persoanelor care au scris cum trebuie ...  :cry:
Ah, si data viitoare sa scrieti enunturile ca la proshti .. ca la copii de gradinitza (ca aia de clasa a doua sunt deja experti in info) ..   [/b]
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines