Sondaj
Întrebare: Ce gen de muzica ascuta cei de pe devnet?
Rock - 109 (58.6%)
Manele - 26 (14%)
Altele - 51 (27.4%)
Numărul votanţilor: 171

Pagini: [1] 2 3 ... 5   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Ce gen de muzica ascuta cei de pe infoarena?  (Citit de 42424 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« : Mai 01, 2006, 00:06:21 »

Se stie k majoritatea asculta rock dar is curios sa vad in ce procent si ce formatii  Very Happy. Eu unu tot rock prefer , formatii care imi plac:

Depeche Mode - (Personal Jesus,Enjoy The Silence...)
Ed Harcourt - (This One's for you, She fell into my arms...)
Muse - (Uninteded, Falling away with you...)
The Killers - (Smile lilke you mean it, Mr Brightside...)  Thumb up
Green Day -(Good riddance...)
Oasis - (Song bird , don't look back in anger, into the night, sad song, stand by me, Wonderwall ...)
ColdPlay - ( Yellow, The Scientist...)
Him - (Bury me deep inside your heart, Join me in dead, One last Time...)
Lenny Kravitz -(Stillness of Heart , Again ... )
Robbie Williams -(Karma Killer , Eternity , Come Undone ...)

alte formatii : (Offspring, Gorillaz,  Nickleback, Liquido, U2 ,Gigi d'Agostino,ATB,Paris Avenue, Craig David...)

alte melodii : RadioHead-Creep, 4NonBlondes - What's up , Raemon- Super girl, Timo Mass-First Day ,Fatboy Slim - Don't let the man get you down, edwin mccain - i'll be , ATB - The Autumn Leaves , Bic Runga - Sway s.a .
Astept sa vad ce ascultati si voi  Whistle
« Ultima modificare: Iulie 14, 2007, 09:23:55 de către Valentin Stanciu » Memorat
tm_radu
De-al casei
***

Karma: 16
Deconectat Deconectat

Mesaje: 140



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 01, 2006, 00:24:26 »

Pot sa intreb de ce is trecute numai rock, manele si altele? ca si cum numai astea 2 ar conta  Smile
Memorat

Daca nu merge o preblema, depaneaz-o, si abia apoi arunci calculatoru pe geam
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 01, 2006, 00:33:31 »

Pai ar fi o lista prea lunga ... Si din cate am vazut majoritatea asculta rock... Manele am pus doar de curiozitate.. dar poti sa pui un post cu formatiile tale preferate , nu trebuie sa fie neaparat rock sau manele....
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 01, 2006, 00:56:22 »

Organizarea asta e oricum destul de ciudata. De exemplu, eu nu stiu ce intelegi tu prin rock. Nu poti sa bagi in aceeasi oala totul de la rock and roll-ul anilor 50 pana la black-ul, death-ul si trash-ul contemporane. Pur si simplu, sunt genuri muzicale foarte, foarte diferite.

In orice caz, categoriile nu mi se par foarte importante, in definitiv fiecare are propriul playlist care se intinde pe mai multe genuri (in afara de persoanele care asculta ultimele "hit"-uri, indiferent de calitate si cantitate, dupa cum sunt prezentate pe la diversele radiouri si televiziuni de pe la noi).

Bun... am deviat destul. Smile

Pink Floyd, The Doors, Simon & Garfunkel, Queen, Led Zeppelin, Deep Purple, Iron Maiden, Metallica, Scorpions, AC/DC, Black Sabbath, Judas Priest, Haggard, Nightwish, Helloween, Manowar, Stratovarius, Therion.
« Ultima modificare: Mai 01, 2006, 00:58:52 de către greco » Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
radhookoo
Strain
*

Karma: 7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Mai 01, 2006, 10:39:38 »

Hammerfall, Accept, Haggard, Edguy, Led Zeppelin, Iron Maiden, Judas Priest, Bathory, Ensiferum, Frank Zappa, Manhattan Transfer, Waylander, Queen, Jethro tull..

va recomand de la ensiferum - into the battle, si de la bathory - nordland  peacefingers Whistle
Memorat

in god we trust... all others must have md5 sum checkers.
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 01, 2006, 13:20:09 »

Mie subiectu' asta mi se pare o prostie( ma refer la partea cu doar rock manele si altele).
De ce rap nu e inclus?
Rocku e pentru aia batuti in cap iar manelele pentru aia cu inclinatii tiganesti.
K doar tiganii canta manele.
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 01, 2006, 13:23:42 »

EMINEM(RULES)
50 CENT
MADONNA
AKON
SEAN PAUL
THE BLACK EYED PEAS
SHAKIRA
JAMES BLUNT
ROBBIE WILLIAMS
BACKSTREET BOYS
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
tm_radu
De-al casei
***

Karma: 16
Deconectat Deconectat

Mesaje: 140



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 01, 2006, 13:34:47 »

nu pot sa zic ca am un anume gen care imi place...ascult de toate, de la ATB pana la Gorillaz si greenday pana la eminem, 2pac si 50 cent.

Atata timp cat suna bine, mie imi place Very Happy
Memorat

Daca nu merge o preblema, depaneaz-o, si abia apoi arunci calculatoru pe geam
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 01, 2006, 14:06:08 »

In primul rand am fost interesat doar sa vad cati la % asculta rock, restul nu m-a interesat.Am pus categoria altele unde intra si rap.
Citat
Rocku e pentru aia batuti in cap
. Te rog sa aduci si niste motivatii .Tinand cont ca majoritatea de pe la Oni asculta rock nu cred k sunt batuti in cap... sau poate tu esti mai destept decat noi toti...In fine o sa ajungi la o varsta cand o sa constientizezi k nu le stii pe toate si nu o sa te mai apuci sa generalizezi lucrurile.Si inca o chestie.. mi se rupe mie daca ti se pare tie topicul meu o prostie  Whistle
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 01, 2006, 15:37:21 »

Oameni buni... ati auzit de termenul respect reciproc ?

Fiecare asculta ce vrea, dupa cum simte sau il duce capul. Toata lumea are argumente "valide" ca ce asculta el e "ceea ce trebuie". Cu totii pretindem de la ceilalti sa fie de aceeasi "religie" ca noi. E mare lucru sa stii sa respecti si gusturile sau opiniile celuilalt, chiar daca sunt diferite de ale tale.

Asadar, incercati sa evitati afirmatiile de genu "rockerii sunt batuti in cap" sau "mi se rupe mie" . Puteti sa va exprimati parerile fara ele si altele asemeni lor.

 peacefingers,

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
points_hunter
Strain
*

Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 01, 2006, 15:49:05 »

Toate genurile de muzica, mai putin manele si muzica noastra populara.
ex: De la Jean Michel Jare, Eminem pana la Linkin Park, Greenday.
Memorat

Intr-o lume plina de prostie si noobism
Ceva mai increzator, putin mai oportunist
Nihil sine DEO(Iubeste si vei fi iubit , Nu uita niciodata ca esti om)
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 01, 2006, 19:48:52 »

in general ascult hard rock si heavy metal. prea multe formatii sa le scriu pe toate.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
tm_radu
De-al casei
***

Karma: 16
Deconectat Deconectat

Mesaje: 140



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 01, 2006, 20:49:12 »

N-ai cum sa zici ca genul de muzica pe care il asculti ii cel mai bun, si ca toti ceilalti ar trebui sa il asculte, pentru ca de fapt, muzica reflecta modul de gandire al fiecaruia (intr-o modalitate mai ciudata).
Daca toti am asculta acelasi gen de muzica, inseamna ca lumea asta s-ar duce dracului....
Memorat

Daca nu merge o preblema, depaneaz-o, si abia apoi arunci calculatoru pe geam
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 01, 2006, 20:57:44 »

Am spus eu asa ceva?
Memorat
Tabara Mihai
Vizitator
« Răspunde #14 : Mai 01, 2006, 22:35:26 »

Eu in general sunt cu  rap-ul desi ascult si alte genuri de muzica.Prea multe piese sa le scriu si tot asa si artisti sau formatii.

Am o singura observatie de facut....Piesa mea preferata, de care as putea sa spun ca sunt obsedat si dau din maini de fiecare data cand o aud....( e ca un drog )...este NARCOTIC de la Liquido

Promit ca daca vin in Romania va iau la toti(care vreti binenteles ) bilete si mergem la concert.... peacefingers peacefingers
Memorat
tm_radu
De-al casei
***

Karma: 16
Deconectat Deconectat

Mesaje: 140



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Mai 01, 2006, 23:06:36 »

dobre, nu ziceam de tine....ziceam in general Very Happy
tabara.....tu inca imi datorezi 2 beri si-o sticla de vin Smile
Memorat

Daca nu merge o preblema, depaneaz-o, si abia apoi arunci calculatoru pe geam
Tabara Mihai
Vizitator
« Răspunde #16 : Mai 02, 2006, 15:07:16 »

tabara.....tu inca imi datorezi 2 beri si-o sticla de vin Smile

promisiunea e promisiune ...ma revansez eu cat de repede. Very Happy Very Happy Ok
Memorat
vanila0406
De-al casei
***

Karma: -174
Deconectat Deconectat

Mesaje: 107


Be wise,be smart,be like me!


Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Mai 02, 2006, 16:30:52 »

Am afirmat mai devreme pe forum ca rock-ul este pentru
"batuti in cap".Recunosc ca am exagerat cu aceasta afirmatie.
M-am extins pe o arie mult prea mare.Nu m-am referit la cei care
asculta rock in general( e. g. cei de la oni:baeti destepti) pentru
ca recunosc ca unele melodii imi plac si mie.Eu m-am referit la cei
care se dau cu capu de pereti cand danseaza si isi fac piercing.
Nu cred ca asa ceva ti se pare normal!

Cat despre afirmatia ta cum ca ai vrut sa vezi ce procent asculta
rock, nu mi se pare ca sondajul a fost facut corect. Daca vroiai intradevar
sa vezi ce procent asculta rock trebuia sa pui doar optiunile "rock" si "altele"
si sa schimbi topicul. Asa dai senzatia ca neglijezi unele genuri.

Oricum, imi cer scuze pentru ce am zis, in afara de chestia cu manelele.
Memorat

Only one thing I know:Death is the best way to a better life.
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Mai 02, 2006, 19:02:17 »

Mi-a placut ultimul tau post , nu m-am asteptat...
Ar fi fost intradevar mai inspirat sa pun numele topicului "cati de multi asculta rock de pe devnet?" totusi am si spus la inceput:
Citat
Se stie k majoritatea asculta rock dar is curios sa vad in ce procent si ce formatii 
.
Data viitoare o sa incerc sa fiu si eu mai atent.
Memorat
Black_Elf
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Mai 03, 2006, 07:56:49 »

Stai putin, tie nu ti-se pare normal ca rockerii se dau cu capu de pereti si isi fac piercinguri dar ti-se pare normal sa vezi tot felul de specimene pe strada cu porcarii de tinichea la gat (chipurile bling-blinguri) si care fac tot felul de tampenii de la droguri pana la spart masini etc etc doar pentru ca este cool, asa cum fac unii raperi de aici din Constanta? Recunosc nici mie nu imi place Black Metal sau Death Metal chiar il urasc as putea spune dar nu incep sa zic ca aia sunt batuti in cap sau altceva. Toate astea sunt stereotipuri cu rockeri batuti in cap si manelari prosti si dumnezeu mai stie ce.
Omul asculta ce vrea si nu mi-se pare normal sa-l judeci dupa muzica care o asculta sau sa-l jignesti.

ontopic: Ascult in mare parte rock progresiv, alternativ , heavy metal (de ala mai vechi) si softcore la greu. Trupe preferate : Pink Floyd, Dream Theater, Muse, Bon Jovi, Red Hot Chili Peppers, Queen, Tool, Metallica , Judas Priest, Iron Maiden, Led Zeppelin, Guns'n Roses, White Stripes si lista poate continua.

Also sunt un mare fan al chitaristilor, aproape 30% din melodiile din playlist sunt melodii Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Steve Vai, Jimi Hendrix si alti chitaristi mai cunoscuti.
Memorat
ditzone
Vizitator
« Răspunde #20 : Mai 03, 2006, 08:01:42 »

 
Citat
tot felul de specimene pe strada cu porcarii de tinichea la gat (chipurile bling-blinguri) si care fac tot felul de tampenii de la droguri pana la spart masini etc etc
  Cred ca si asta este tot un stereotip... Nu toti raperi sunt asa...

  AC/DC, Iron Maiden, Metallica, Black Sabbath, Judas Priest, Haggard, Nightwish, Stratovarius, My Dying Bride, Therion, Opeth, Tiamat, Fintroll, Agathodaimon...
« Ultima modificare: Mai 03, 2006, 08:05:53 de către ditzone » Memorat
Black_Elf
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Mai 03, 2006, 08:06:48 »

Exact, avem in Constanta destui din astia , dar nu generalizez pur si simplu intrebam ca daca lui nu ii se par normali rockerii care se dau cu capul de pereti si fac piercinguri cum ii se pare mica parte a raperilor care se comporta cum am zis eu. Eu nu generalizez, si nu judec. Pe cat de rocker sunt majoritatea prietenilor mei sunt manelisti.
Memorat
dily_me
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 28


...just...a fucked up girl...


Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Mai 03, 2006, 13:47:19 »

sex pistols,scorpions,green day,lenny kravitz,vama veche,pheonix,pasarea colibri, nirvana,metallica,pink floyd,chris de burg, janis joplin,kyo,dire straits,cranberries,bob marley,rem,billy idol,rolling stones,the doors,aerosmith....mai vreti?
Memorat

..too much television watching got mie chasing dreams...
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Mai 03, 2006, 22:07:54 »

de acord ca fiecare e cu gusturile sale muzicale.... dar tot timpul o sa fiu de parere ca cei care cred ca rockul incepe cu linkin park si se termina cu manson au nevoie de o serioasa educatie muzicala.
« Ultima modificare: Mai 03, 2006, 22:41:11 de către wefgef » Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
dily_me
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 28


...just...a fucked up girl...


Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Mai 04, 2006, 13:50:12 »

de acord ca fiecare e cu gusturile sale muzicale.... dar tot timpul o sa fiu de parere ca cei care cred ca rockul incepe cu linkin park si se termina cu manson au nevoie de o serioasa educatie muzicala.
de acord cu u!!!...linkin park nici macar nu canta rock..cant un rap...nuj d kre....
Memorat

..too much television watching got mie chasing dreams...
Pagini: [1] 2 3 ... 5   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines